Damir Mikec osvojio srebro!

Srpski reprezentativac u streljaštvu Damir Mikec osvojio je srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Izvor: MT

Subota, 24.07.2021.

07:18

On je u disciplini vazdušni pištolj završio kao drugi, iza Iranca Džavada Forugija dok je treći Kinez Vei Pang.

Do odličja je došao rezultatom od 237,9 krugova, dok je Forugi imao 244,8 i to je olimpijski rekord. Peng je do bronze došao sa 217,6 krugova.

Mikec je do finala morao kroz dramu i poslednje osmo mesto u kvalifikacija, ali je zablistao kada je bilo najpotrebnije.

Kada je naišao sistem eliminacije bio je sve sigurniji, iako je iz drugog plana napadao medalje, u prvim serijama sa četvrte pozicije.

Pojačavao je, bio precizniji i na kraju napravio najveći uspeh u karijeri!

Na mnoštvo medalja sa Evropskih, Svetskih prvenstava, Svetskih kupova, Mikec je bogatoj riznici dodao i olimpijsko.