Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u četvrtfinale ATP Mastersa u Parizu.

Photo by Jean Catuffe/Getty Images

Zverev je posle velike borbe savladao Adrijana Manarina – 7:6, 6:7, 6:4.

Meč je trajao tri sata i četiri minuta.

U prvom setu razmenili su brejkove u sedmom i osmom gemu, a Manarino je pri rezultatu 5:5 spasao jednu brejk loptu.

Zverev je propustio tri set lopte pri rezultatu 6:3 u taj-brejku, da bi tri set lopte propustio i Manarino.

Nemac je iskoristio petu set loptu i taj-brejk osvojio rezultatom 13:11.

U drugom setu je Manarino dva puta imao prednost brejka i povoljan rezultat, ali se Zverev svaki put vratio.

Manarino je neutralisao meč loptu pred kraj drugog seta, uveo ga u taj-brejk i izjednačio.

Meč je Zverev u odlučujućem setu prelomio u devetom gemu, kada je napravio brejk pri rezultatu 4:4.

Naredni protivnik mu je bolji iz meča Sten Vavrinka – Andrej Rubljov.