Fudbaleri Crvene zvezde drugu sedmicu zaredom igraju meč u kojem je pozitivan rezultat pod imperativom.
Autor: Milan Tomić
Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT
Protivnik je ponovo mađarski Ferencvaroš, ali ovoga puta na svojoj velelepnoj "Groupama areni" u Budimpešti.
Ubedljiva pobeda crveno-belih u Beogradu (4:1) ne bi trebalo da zavara izabranike Miloša Milojevića.
Jednostavno, kao što je trener Fradija Stanislav Čerčesov rekao na konferenciji posle poraza, sve je to normalno, nije ni prvi ni poslednji neuspeh.
Ferencvaroš je, doduše, izgubio i pre dolaska u srpsku prestonicu, od Kečkemeta u nacionalnom prvenstvu (2:0).
Ipak, minulog vikenda, rutinski su slavili protiv Debrecina (2:0) i vratili se na pobednički kolosek.
Bila je to prilika, kako je šef struke te ekipe kazao, da se navijači zagreju za ono što ih čeka protiv Zvezde.
Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport
Zvezda je zaista prošle nedelje održala čas fudbala Ferencvarošu, što je Čerčesov donekle i priznao, međutim, u roku od sedam dana, izgleda da je promenio ploču.
"Nisam video da su dominirali. Naravno, sa staništa rezultata jesu, ali gledajući statistiku, imali smo 60 odsto lopte u posedu. Mnogi faktori ne potvrđuju da su dominirali. Naš tim nije kompletan, imamo povreda. Najvažnije je da se spremimo za narednu utakmicu, damo sve od sebe na terenu", rekao jeStanislav Čerčesov.
Glavne snage Fradija, brzina, tranzicija, kreativnost, nisu došle do izražaja na "Marakani", jer su jednostavno crveno-beli bili ti koji su kroz posed i ofanzivnu varijantu neutralisali te prednosti.
Pred svojim navijačima nema sumnje da će Ferencvaroš biti motivisaniji, a gotovo sigurno i agresivniji, od prvog minuta.
Imali su lepu zalihu uoči prošlog meča, međutim, sada se "lomi" grupna faza, jeste da imaju tri boda više od Zvezde, ali novi neuspeh verovatno bi im zatvorio vrata proleća u Ligi Evrope.
"Ferencvaroš ima kvalitetan tim, po dve, tri opcije na svakoj poziciji i mislim da neće menjati stil igre, osim što će možda biti agresivniji nego u Beogradu gde su kalkulisali u smislu toga da im je i bod odgovarao, ali ovde će ići na pobedu pred svojom publim. Moramo da obratimo pažnju na to i da ne budemo komforni u centralnoj zoni, ali upoznati smo sa njihovom igrom i trenerom. Ne očekujem promene i iznenađenja, jedan igrač eventualno, ali spremni smo", rekao je Miloš Milojević na konferenciji za medije.
Početni nalet domaćih, koji sigurno neće izostati, morao bi da se osujeti, pa bi malo po malo, uz kontrolu pre svega na sredini terena, kako je to rađeno pre sedam dana, Zvezda mogla da se nada pozitivnom ishodu.
Svakako bi trebalo da se izbegne i formacija sa tri štopera, koja se pokazala u Beogradu kao vrlo neuspešnim eksperimentom.
Milojević je uveo Pankova pri rezultatu 4:0, a Ferencvaroš je odmah stigao do pogotka i imao inicijativu sve dok se formacija nije vratila na onu sa dva centralna beka.
Ta promena bila je praktično jedina greška Milojevića na tom susretu, o čemu je bilo reči i na konferenciji uoči revanša.
"Vi to gledate kao ’život ili smrt’, ali ja ne. Adaptirali smo se i mislio sam da nam je trebala veća kontrola ofanzivno, a to je lakše sa tri štopera, međutim u tim trenucima smo bili pasivni u svim linijama, pa se desi da levi bok brani najofanzivniji igrač - Katai. Ne pripisujem to taktici, da li je bila greška... Igramo ono što moramo, znamo kako hoćemo da delujemo na terenu i momci i ja, ali to nije uvek moguće. Nije to perfektan svet u kom Pep Gvardiola, trener Mančester Sitija odigra 0:0 sa Kopenhagenom. Za sve greške preuzimam krivicu, ali nisam siguran da je to bilo pogrešno, već momenat utakmice gde smo bili neaktivni. To je bio problem. Kada ne vršite pritisak na nosioce lopte, onda je svejedno", rekao je Milojević u svoju odbranu.
Foto: MT/B92
Crveno-beli neće biti sami u Budimpešti, pošto će se na tribinama naći i oko 1.500 "delija".
Njihov dolazak očekuje se na dan utakmice, a biće interesantno videti kakva će atmosfera biti uoči meča, pošto su domaća "zelena čudovišta" nadaleko poznata po incidentima.
Ono što smo imali prilike da vidimo u sredu, sve je mirno, a nikakvih najava duela u gradu nije bilo.
Kako nam je ispričao kolega, koji poznaje prilike u Budimpešti, Mađarskoj generalno, ovdašnji navijači su više okrenuti reprezentaciji nego klubovima.
Uprkos tome, stadion, kapaciteta 23.700 navijača, rasprodat je i nema sumnje da nas na ovom modernom zdanju, napravljenom 2014, očekuje spektakularan "komšijski" derbi.
Biće to četvrti međusobni duel. Prvu zvaničnu utakmicu odigrali su 9. aprila 1975. godine, kada je u okviru prve utakmice polufinala Kupa pobednika kupova u Mađarskoj Ferencvaroš slavio sa 2:1.
Potom su igrali 23. aprila iste godine, kada je meč završen rezultatom 2:2, a taj susret zauvek će ostati upisan u istoriju Crvene zvezde zlatnim slovima, kao najposećenija utakmica na "Marakani" (110.000 gledalaca).
Prvu i do sad jedinu pobedu Zvezda je ostvarila prošlog četvrtka, a ako isto ponovi i ovog, proleće u Ligi Evrope postalo bi realno.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Najnoviji meteorološki proračuni ukazuju na mogućnost povratka zime kakvu Srbija nije iskusila decenijama. Meteorolog Ivan Ristić upozorio je da njegov IRIE prognostički model za jutro 5. januara 2026. godine prognozira čak -21 stepen Celzijusa.
Rat u Ukrajini – 1.401. dan. Ruske vlasti tvrde da su presrele devet ukrajinskih dronova koji su se kretale ka Moskvi tokom noći između Božića i Badnje večeri.
Hrvatska naftna kompanija Ina saopštila je da projekat modernizacije Rafinerije nafte Rijeka za skoro 700 miliona evra ulazi u završnu fazu, pošto je okončana izgradnja ključnih sistema novog postrojenja.
Po nalogu ruskog predsednika Vladimira Putina, održan je telefonski razgovor predstavnika ruske i američke administracije, i dogovoreno je da se dijalog o mirovnom rešenju za Ukrajinu nastavi, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Kancelarija za Kosovo i Metohiju navela je da je sud privremenih institucija u Prištini Slađana Trajkovića osudio na 10 godina zatvora bez dokaza i svedoka i istakla da je ta presuda deo šireg plana zastrašivanja i progona srpskog naroda.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković pozvao je sve interno raseljene koji žive na teritoriji Kraljeva da 28. decembra izađu na vanredne izbore za skupštinu privremenih prištinskih institucija u AP KiM i podrže Srpsku listu.
Po nalogu ruskog predsednika Vladimira Putina, održan je telefonski razgovor predstavnika ruske i američke administracije, i dogovoreno je da se dijalog o mirovnom rešenju za Ukrajinu nastavi, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Kancelarija za Kosovo i Metohiju navela je da je sud privremenih institucija u Prištini Slađana Trajkovića osudio na 10 godina zatvora bez dokaza i svedoka i istakla da je ta presuda deo šireg plana zastrašivanja i progona srpskog naroda.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković pozvao je sve interno raseljene koji žive na teritoriji Kraljeva da 28. decembra izađu na vanredne izbore za skupštinu privremenih prištinskih institucija u AP KiM i podrže Srpsku listu.
Fransis Dirnli, kolumnista britanskog lista Telegraf, objavio je Evropu najverovatnije čeka velika katastrofa zbog nedostatka ozbiljne bezbednosne strategije, ali i zavisnosti od američkog predsednika.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić istakla je značaj civilnog društva u procesu evropskih integracija Srbije i naglasila da odgovornost za napredak nije samo na vlasti.
Gradski zavod za javno zdravlje Beograd saopštio je da upotreba pirotehničkih sredstava za vreme praznika svake godine izaziva veliki broj povreda koje najviše zadobijaju mlade osobe, a deca do 16 godina čine gotovo polovinu povređenih.
Na arheološkom lokalitetu Hirkanija u Judejskoj pustinji, oko 17 kilometara jugoistočno od Jerusalima, na teritoriji današnje Zapadne obale pronađena su dva zlatnika i prsten iz vizantijskog perioda, stari između 4. i 7. veka.
Gradski zavod za javno zdravlje Beograda saopštio je da je virus gripa registrovan kod 51 osobe tokom prošle nedelje, a povećan je broj osoba sa respiratornim infekcijama.
Tokom prethodne nedelje u Srbiji je zabeleženo 18.459 slučajeva oboljenja sličnih gripu, što je za 55, 3 odsto više nego prethodne nedelje, saopštio je Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut".
Grčevi u stomaku, gubitak apetita i krv u stolici su simptomi koje svakako ne treba zanemarivati. Simptomi mogu ukazivati na bolesti poput inflamatornih bolesti, poput ulceroznog kolitisa i Kronove bolesti.
Dobra vest je da ovo nije kraj priče – ekipu ćemo ponovo gledati na sledećem izdanju Phygital Games of the Future turnira, koje će se održati naredne godine u Kazahstanu.
Pornhub je upozorio korisnike da bi mogli biti direktno kontaktirani od strane sajber kriminalaca nakon nedavnog bezbednosnog incidenta koji je pogodio Pornhub Premium naloge.
Američka tehnološka kompanija Google pokrenula je eksperimentalnog AI asistenta za produktivnost zasnovanog na mejlu, nazvanog CC, koji treba da korisnicima uštedi vreme i istovremeno podstakne češće korišćenje Google servisa.
Jetour, jedan od najbrže rastućih globalnih automobilskih brendova iz Kine, je zvanično ušao na tržište Srbije pod okriljem ATMO Group, međunarodne distributerske kompanije koja posluje u devet zemalja.
Porsche AG namerava da zatvori svoju mrežu punjenja za električna vozila u Kini, jer nemački brend nastavlja da gubi udeo na najvećem svetskom automobilskom tržištu.
Komentari 11
Pogledaj komentare