- Rusija 2018 -

Švedska prva u grupi – "Sombrerosi" slave Južnu Koreju!

Reprezentativci Švedske plasirali su se u osminu finala Mundijala u Rusiji, pošto su sa 3:0 pobedili Meksiko u poslednjem kolu grupe F.

Utakmicu ste mogli da pratite u našem Live blogu.

Švedska, Meksiko

Grupa F – treće kolo:

Meksiko – Švedska 0:3 (0:0)
(Augustinson, 50, Grankvist 62, Alvares 74ag)

stadion: Jekaterinbuerg arena
sudija: Nestor Pitana (Argentina)

Meksiko (4-3-3): Očoa - Salsedo, Moreno, Alvarez, Lajun - Erera, Gvardado, Galjardo - Vela, Lozano, Ćićarito.

Švedska (4-4-2): Olsen - Lustig, Lindelef, Grankvist, Avgustinson - Klason, Larson, Ekdal, Forsberg - Berg, Toivonen.

Pored "Vikinga" dalje su prošli i "Sombrerosi", pošto je Nemačka, aktuelni šampion, u Kazanju doživela neuspeh.

Golove za Švedsku postigli su Augustinson (50), Grankvist (62p) i Alvares (autogol 74).

Odličan fudbal gledali smo u Jekaterinburgu i možda malo nepravdeno rezultat je ovako previsok. Meksiko imao je svoje prilike, ali nisu uspeli prvi da postignu pogodak.

Kada je to uspela Švedska u 50. minutu, sve je krenulo na njihovu vodenicu i na kraju su slavili sa ubedljivih 3:0.

1. Švedska 3 2 0 1 5:2 6
2. Meksiko 3 2 0 1 3:4 6
3. Južna Koreja 3 1 0 2 3:3 3
4. Nemačka 3 1 0 2 2:4 3

Utakmica je otvorena u veoma brzom ritmu i šanse su se ređale na obe strane. Pretili su Meksikanci i Šveđani, ali mreže su mirovale. Tačnije, više puta igrači obe ekipe tresli mreže, ali spoljne.

Šveđani su mnogo bolje otvorili drugi period igre i to se odmah videlo na semaforu. Uz dosta sreće lopta je došla do Augustinsona, koji je u 50. minutu savladao Oćou.

Do drugog pogotka nije se čekalo mnogo, pošto je Ektor u 61. minutu oborio Berga u kaznenom prostoru. Loptu je uzeo Grankvist koji je sigurnim šutem savladao golmana Meksika.

"Vikinzi" su do kraja uspeli da postignu još jedan gol, s tim što im je ovoga puta pomogao Meksikanac Alveres, koji je u 74. minutu postigao autogol.

Švedska i Meksiko čekaju rasplet u grupi E, gde se od 20 časova sastaju Brazil-Srbije i Švajcarska-Kostarika.

Vesti

Katar(za)

Ako sada uložite deset evra, u decembru 2022. godine možete da podignete 810 ukoliko Srbija postane prvak sveta! Ali, znamo da niste ludi da bacate pare, tako neka ostane samo zabeleženo da su „Orlovi“ ostavili mnogo bolji utisak na kladioničare nego na navijače u Srbiji, jer ih oni tretiraju kao 18. favorita za osvajanje Mundijala u Kataru.

Vesti nedelja 22.07. 13:00 Komentara: 54