Južna Koreja – Nemačka 2:0 (0:0)

Fudbaleri Južne Koreje napravili su senzaciju i pobedili 2:0 aktuelnog šampiona sveta Nemačku, te je izbacili sa Mundijala u Rusiji.

Kim 90+3', Son 90+6'
  KOR   GER
  2 : 0
96' GOL GOL GOL! 2:0 za Koreju!
Nakon jedne greške Manuela Nojera igrači Koreje su ostali sami i Son je postigao drugi gol na meču pred praznim golom!
Sve je manje vremena, Nemci na ivici ambisa!
96. minut je u toku, čeka se poslednji sudijski zvižduk. Nemačka ispada sa Svetskog prvenstva!
GOOOOOOOOOOOOOOL! Aktuelni svetski prvak je maltene ispao!
Kim je postigao gol! Južna Koreja u nadoknadi vremena vodi protiv Nemačke i izbacuje je sa Svetskog prvenstva!
Sudija gleda VAR, gol izgleda regularno
91' Gol, ali ofsajd za Koreance!
90' Jun dobio nezogdan udarac, kreće valjanje
Lopta je Juna pogodila u međunožje, pa se našao na travi i neće brzo da se digne.
87' Kakva prilika za Humelsa!
Defanzivas Mats Humels našao se sam na pet metara od gola, ali loptu nije uspeo da zahvati glavom, već ramenom, pa je lopta otišla pored gola.
Šta li su smislili?

Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images
Manje od deset minuta za gol, a do sada samo četiri šuta...
80' Ofsajd...
U dobroj pirlici našli su se Nemci, ali je Marko Rojs ipak završio u ofsajdu.
Može li Brant da donese slavu Nemačkoj?
Krilni napadač Julijan Brant zameno je beka Hektora, tako da trener Joakim Lev poslednjom izmenom baca sve karte u napad.
Golman Koreje Čo je izvanredan danas

Meksiko gubi sa velikih 3:0!
Švedska vodi sa ogromnih 3:0 protiv Meksika, tako da Nemci sa golom obezbeđuju prolaz dalje. Potreban im je jedna jedini gol protiv Južne Koreje, ali još uvke nisu sposobni...
Da li će Kros opet biti spasilac?
71' Prilika za Gomesa iii... ništa
Mario Gomes našao se sa loptom u petercu protivnika, ali nije uspeo dobro da zahvati fudbal te njegov udarac nije uspeo ni da dođe do golmana Čoa.
Gomes i Miler umesto Gorecke i Kedire
Joakim Lev napravio je dve izmene do sada, Mario Gomes i Tomas Miler zamenili su Leona Gorecku i Samija Kediru, kao sveži igrači koji možda "Pancerima" donesu gol.
65' Sporna detalj, Son simulirao
Napadač Koreje Son dobio je žuti karton posle jednog pada u kaznenom prostoru protivnika, jer je sudija meča presudio da kontakta nije bilo.
Šta vi kažete?
61' Kros napucao Gorecku, Nemci sve bliži ponoru
Kros je šutirao, ali je pogodio svog saigrača Leona Gorecku i Nemci neće dobiti ni korner
Koreanci igraju za Švedsku
Južna Koreja, ako Švedska ne izgubi, nema rezultatski motiv, sem da "Pancerima" pomrsi račune. Meksiko trenutno ima devet bodova, Švedska šest, Nemci četiri a Koreanci jedan.
Složni Koreanci se ne daju

Photo by Laurence Griffiths/Getty Images
Švedska vodi, Nemcima hitno potreban gol!
Šveđani su poveli protiv Meksika sa 1:0 i sada je Nemačkoj potrebna pobeda protiv Koreje ili su ispali sa Mundijala!
51' Timo Verner neprecizan
Napadač Nemačke Timo Verner šutirao je iz voleja iz kaznenog prostora protivnika, ali nije uspeo da iskontroliše šut i lopta je prohujala pored gola.
48' Kakva 'parada' Čoa!
Golman Koreje sjajnom paradom odbranio je udarac Gorecke sa nekih pet metara i spasao svoju ekipu!
Počele drugo poluvreme
Počeo je drugi i poslednji deo igre meča između Nemačke i Južne Koreje. Da li će se Nemci konačno probuditi ili će Koreanci možda do senzacije?
Statistika:
Hmmmm...
Poluvreme – bledi Koreanci i još bleđi Nemci
Nismo puno dešavanja videli u prvom delu igre. Nemci će morati mnogo bolje i, pre svega, ofanzivnije u nastavku kako bi došli do potrebne pobede.
45' Tri minuta nadoknade, Nemci u napadu
U prvom poluvremenu gledaćemo tri minuta zaustavnog vremena, ali izgleda kao da se apsolutno ništa neće desiti za to vreme.
Duel Kimiha i Muna

Slažete li se?
39' Gužva kao u 17-ici
Stvorila se velika gužva u kaznenom prostoru Južne Koreje, ali niko od 'gostiju' nije uspeo da se snađe i da proba da umulja loptu u gol, te je branilac mreže Čo ostao miran.
38' Sve je manje vremena za blede Nemce
Izuzetno bledo izgleda igra Nemačke u ovim trenucima, ali i od početka meča. Koreja izgoleda skroz ravnopravno za sada, kao da ne igraju protiv aktuelnog Svetskog šampiona.
Jongsun Junu je morala da se ukaže pomoć

Photo by Catherine Ivill/Getty Images
Slika govori više od 1000 reči (Nojerov kiks, levo)
Za sada, stanje u grupi ostaje nepromenjeno
25' Son 'gađao' publiku
Napadač Koreanaca Son imao je priliku, naleteo je na jednu loptu u kaznenom protivnika, ali je deganžirao u neki deseti red tribina.
"Panceri" imaju dobru podršku danas

19' Klizavo, klizavo...
Manuel Nojer zamalo da napravi kiks "a la" David De Hea. Šutirao je poprilično neopasno Jung, ali je Nojeru iskliznula lopta iz ruku i zamalo da je se protivnici dočepaju. Ipak, reagovao je dovoljno trezveno i izbacio loptu van gol opasnosti.
18' Kedira, pazi, čoveče
Sami Kedira jako nesmotreno je reagovao na nekih 20ak metara od svog gola i protivničkog fudbalera zakačio kopačkom po licu. Koreanci imaju slobodnjak sa ne toliko velike udaljenosti.
14' Korner za Nemce, ali bezopasno
Nemci su imali priliku da priprete iz kornera u 14. minutu, ali je posle udarca glavom sa nekih osam metara lak posao imao golman Čo.
Koreancima se baš ne piše dobro...
9' Prvi žuti karton na meču
Vezni fudbaler Južne Koreje imao je sreće ovog puta, jer je posle nesmotrenog starta sa dve noge dobio samo žuti karton.
Koreancima se ne piše dobro
1' Počela je utakmica