Rukomet

Utorak, 08.11.2022.

17:00

Srbija se novim porazom oprostila od Evropskog prvenstva

Rukometašice Srbije poražene su od Slovenije u Celju (27:24), te su tako završile takmičenje na Evropskom prvenstvu.

Izvor: MT

Autor: MT

Izabranice Uroša Bregara su nakon neuspeha protiv Danske i Švedske, izgubile i od domaćina.

Srbija je imala šansu da pobedom ostane u igri za plasman u drugu fazu, ali je prednost stečena u prvom poluvremenu (15:13) – ispuštena.

Našu selekciju koštao je loš početak nastavka, u kojem je uspela da postigne samo jedan gol u prvih desetak minuta.

Najbolja u porazu bila je Sanja Radosavljević sa šest golova, dok su Kristina Liščević i Jovana dodale po četiri.

Kod Slovenije najefikasnija je bila Elizabet Omeregi sa šest pogodaka, dok je jedan manje postigla Ana Gros.

Švedska, pred skandinavski okršaj (20.30), prva je na tabeli sa šest bodova, koliko ima i Slovenija, uz slabiji međusobni skor. Danska ima tri, dok je Srbija ostala na dnu bez osvojenog poena.

Igračice Srbije i Slovenije bile su jako nervozne na startu meča, a u prilog tome govori podatak da je rezultat na isteku šestog minuta bio 1:1.

Igralo se gol za gol, da bi u 14. minutu Srbija prvi put uspela da se malo odlepi.

Nakon početnog promašaja, Sanji Radosavljević je u nastavku poluvremena sve polazilo za rukom (4/4).

Na drugoj strani, Ana Gros je u više navrata pokazala kakav ubojit šut poseduje, ali generalno su je naše devojke dobro čuvale u prvih 30 minuta.

Gošće su u 18. minutu stekle maksimalnih +4, da bi Slovenke malo po malo uspele da se vrate i u 28. minutu izjednače rezultat.

Ipak, Srbija je do pauze, preko Radosavljević i Majkić, uspela da vrati prednost na svoju stranu, 15:13.

Srbija je loše otvorila drugo poluvreme, a u prvih 10 minuta postigla je samo jedan pogodak.

Bilo je to baš na startu nastavka, imala je +3, ali je od tog trenutka stala i dozvolila seriju domaćina od 5:0.

Slovenija je do prvog vođstva stigla u 39. minutu, a ubrzo je imala napad i za +3, ali neuspešan.

Srbija se probudila, bila blizu i izjednačenja posle lepe akcije Radosavljević i Liščević, ali stativa je bila saveznik domaćih.

Slovenija je iskoristila svoj napad, potom se odbranila, a onda preko sedmerca prvi put na meču stekla tri gola prednosti, kojima je prelomila susret.

Četiri minuta pre kraja susreta Katarina Bojičić je isključena, a Slovenija je rutinski sačuvala prednost i obezbedila drugu fazu takmičenja.