Rukomet

Nedelja, 01.12.2019.

09:20

Crnogorke lako pobedile Kazahstan za prvo mesto u grupi

Rukometašice Crne Gore su rezultatom 30:21 pobedile Kazahstan u drugom kolu Svetskog prvenstva.

Izvor: SN

Autor: SN

EPA/EFE EDDY LEMAISTRE EPA-EFE/EDDY LEMAISTRE

Crnogorke su odlično počele šampionat, sa dve pobede na prva dva susreta i potpuno zasluženo sede na čelu grupe C.

Crna Gora je kontrolisala utakmicu od prvog do poslednjeg minuta, iako je Kazahstan pružio pristojan otpor, reprezentativke Crne Gore su u prvom poluvremenu vodile sa 10:6, a na odmor otišle sa 13:11.

U nastavku su bez većih problema kontrolisale tok meča i na kraju upisale ubedljiv trijumf sa devet golova razlike.

Najbolja u dresu Crne Gore bila je Jovanka Radičević sa devet, a ispratile su je Đurđina Jauković, Majda Mehmedović i Jelena Despotović sa po četiri gola. Kod Kazahstana, bolje od ostalih bile su Irina Aleksandrova sa pet, i Severa Rejematova i Marina Pikalova sa po četiri gola.

Svoj naredni meč, Crna Gora će igrati posle dana odmora protiv selekcije Mađarske.