Nadal – Tim 3-1

Rafael Nadal, drugi teniser sveta, odbranio je titulu na Rolan Garosu, pošto je u velikom finalu pobedio Dominika Tima – 6:3, 5:7, 6:1, 6:1.

6:3, 5:7, 6:1, 6:1
  NAD   TIM
  3 : 1
6:3, 5:7, 6:1, 6:1 – KRAJ! Dvanaesta titula za Nadala u Parizu!
6:3, 5:7, 6:1, 5:1 – novi brejk Nadala! Sve je gotovo u finalu
6:3, 5:7, 6:1, 3:1 – Austrijanac spasao tri brejk lopte
Uf, iz teške situacije izvukao se Tim. Nadal imao je 0:40, reklo bi se da je imao i meč lopte, pošto bi došao do duplog brejka. Ipak, Austrijanac se izvukao i došao do prvog gema.
6:3, 5:7, 6:1, 3:0 – Tim propustio dve brejk šanse
Igra u ovim trenucima Dominik dobar tenis, međutim Nadal mu nedozvoljava da dođe do brejka. Dve prilike je imao Tim u ovom gemu, ali je Španac u oba puta odlično odservirao i spasao ih.

Ovo bi moglo da slomi Austrijanca.
Neverovatan poen iz trećeg seta
6:3, 5:7, 6:1, 2:0 – brejk Nadala u četvrtom setu!
Ništa ne polazi za rukom Dominiku. Nadal koristi svaku grešku protivnika, a potom i on sam igra atomski tenis.

Za sada meč ide u jednom pravcu.
6:3, 5:7, 6:1, 1:0 – Nadal spasao brejk loptu
Olako je Austrijanac propustio šansu. Imao je tim jednu brejk šansu, ali je Nadal uspeo da je spasi i da potom dobije gem.

Videćemo da li će ovo uticati na njega u nastavku meča.
6:3, 5:7, 6:1 – furiozan treći set Nadala!
U trećem setu postojao je samo jedan teniser. Nadal ga je dobio za samo 24 minuta i time je poslao jasnu poruku Austrijancu.
6:3, 5:7, 4:1 – prvi gem za Austrijanca u trećem setu
Posle 22 minuta Dominik Tim dolazi do prvog gema. Austrijanac je došao do gema bez izgubljenog poena, ali i dalje ima dva brejka zaostatka.
Savršeno
6:3, 5:7, 3:0 – Timu se raspala igra, dupli brejk Nadala
Od 13 poena u ovom setu, Nadal je osvojio 12, a Tim samo jedan. To vam dovoljno govori kakav se tenis igra u Parizu.

Nadala dominira u trećem setu.
6:3, 5:7, 2:0 – Rafa rutinski do potvrde brejka
Španski teniser nije izgubio niti jedan poen u trećem setu. Prvi gem je dobio s nulom, a isto je uradio i u drugom, u kojem je servirao za potvrdu brejka.
6:3, 5:7, 1:0 – brejk Nadala!
Tek što je izjednačio u setovima, Tim pravi glupost i dopušta Nadalu da mu oduzme servis. Španac s nulom dolazi do brejk i prednosti na startu trećeg seta.
6:3, 5:7 – Tim osvaja drugi set!
Sjajan gem Dominika Tima koji mu donosi izjednačenje u setovima! Nadal je popustio, Austrijanac je dobro pogađao i to mu je donelo 1-1!
6:3, 5:5 – čiste se linije u drugom setu
Istom merom uzvraća Nadal. Aktuelni šampion Rolan Garosa bez izgubljenog poena dolazi do 5-5!
6:3, 4:5 – Nadal servira za ostanak u setu
Austrijski teniser dobio je gem s nulom i sada je pritisak na Špancu. Odlična igra Tima u drugom setu.
6:3, 3:4 – Tim ne popušta
U ovom periodu prvog seta Austrijanac je popustio i Rafa je napravio brejk. Međutim, ovoga puta Tim je koncentrisaniji i sigurno dobija svoje gemove.
6:3, 3:3 – finalisti sigurni u drugom setu
Nadal drugi gem zaredom dobija s nulom. Tim je takođe ubedljiv na svoj servis i za sada obojica igraju veoma dobro. Ako se ovako nastavi, taj-brejk je veoma realan u drugom setu.
6:3, 2:2 – Nadal odličan na svom servisu
Drugi teniser sveta nije izgubio niti jedan poen na svoj servis. Tim je odigrao razočaravajući gem i Rafa lako dolazi do izjednačenja.
6:3, 1:2 – Austrijanac ne popušta
U prva tri gema nismo videli nijednu brejk priliku. Tim je lako došao do dve gem lopte, međutim Nadal je uspeo jednu da spasi i napravi pritisak.

Ipak, četvrti teniser sveta odigrao je dobar poen i zasluženo došao do minimalnog vođstva.
6:3, 0:1 – dobar gem za Tima
Austrijski teniser nije izgubio niti jedan poen u ovodnom gemu.
6:3 – "Kralj šljake" osvaja prvi set!
Igrao se sjajan tenis u prvom setu. Tim je prvi stigao do brejk lopte, međutim Nadal je odmah došao do ribrejka.

To je slomilo Austrijanca, koji je ponovo izgubio servis. Rafa je u narednom gemu potvrdio brejk i poveo sa 1-0!
5:3 – brejk za Nadala!
Odličan gem za španskog tenisera, odnosno očajan za austrijskog. Tim je popustio mentalno, Rafa je to iskoristio i napravio možda ključan brejk.
4:3 – Rafi gem od 11 minuta!
Tim je došao do prilike, ali ga je Nadal zaustavio u pokušaju da ostvari drugi brejk u nizu nateravši ga na grešku. Nekoliko prednosti za Nadala i svaki put fenomenalan poen... Ovakav početak meča dugo nije viđen. Nadal konačno vezuje dva poena i posle 11 minuta osvaja ovaj gem.
3:3 – Nadal ne dopušta potvrdu brejka
Nadal je podigao nivo igre u ovom gemu i došao do ribrejka. Ne štede se ni jedan ni drugi, odličan tenis na "Šatrijeu".
2:3 – Brejk Tim!
Tim je došao do svog gema veoma lako, a onda pripretio Nadalu na njegovom. Nadal je sredinom petog gema imao 6 vinera i čak 7 grešaka, a Tim je brutalnim tenisom došao do prve brejk lopte na meču. Posle još jednog izuzetno napornog poena Tim je preuzeo inicijativu i sa dva forhenda došao do brejka!
Ne dovodite malu decu na sportske događaje, jer je ovo uvek mogućnost
2:1 – Odličan tenis!
Najbolji poen na meču za sada pripada Timu, koji je posle duže razmene raspalio bekhend od kojeg Nadal nije mogao da se odbrani (40:30). Stigao je Tim do đusa, ali nije uspeo da izdrži napade Nadala, koji je naredni poen završio asom.
1:1 – Timu funkcioniše forhend
Prvi servis za Austrijanca i prva dvostruka servis greška, ali onda dobro izgrađeni poeni forhendom i odlični napadi. Nadal je, kao i protivnik u prethodnom gemu, došao do 30, ali je Tim odigrao još dva dobra poena u nizu i osvojio svoj prvi gem.
1:0 – Manja pretnja Tima
Nadal greši, ali i pogađa na startu. Tim je imao 15:30, ali je napravio jednu grešku i omogućio Rafi da asom završi prvi gem na meču.