Sportovi na vodi

Subota, 29.07.2023.

14:05

Sjestrem potvrdila dominaciju na 50 metara delfin i slobodno

Švedska plivačica Sara Sjestrem osvojila je zlatnu medalju u trci na 50 metara delfin stilom na Svetskom prvenstvu u Fukuoki.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

EPA-EFE/KIYOSHI OTA

Sjestrem je slavila rezultatom 24,77 sekundi što joj je donelo peto uzastopno zlato u ovoj disciplini na svetskim prvenstvima.

Srebrnu medalju osvojila je Kineskinja Žang Jufej koja je od pobednice bila sporija za 0,28 sekundi. Na poslednji stepenik pobedničkog postolja popela Amerikanka Grečen Volš s vremenom 25,46 sekundi.

Samo dvadesetak minuta kasnije, Sjestrem je ponovo bila u bazenu, ovog puta u polufinalu na 50 metara slobodnim stilom i u drugoj polufinalnoj grupi je slavila i to sa novim svetskim rekordom.

Šveđanka je trku završila za 23,61 sekundu i tako popravila sopstveni svetski rekord koji je iznosio 23,67 sekundi i koji je važio od jula 2017. godine.

Finale trke na 50 metara slobodnim stilom na programu je sutra.