Sportovi na vodi

Nedelja, 27.09.2020.

15:52

Srpskom dvosedu srebro na Svetskom kupu

Biljana Relić i Marko Novaković osvojili su srebrnu medalju u mešovitom dvosedu na Svetskom kupu u Segedinu.

Izvor: MT

Autor: MT

Nebojša Radoviæ/KSS

Nekadašnji svetski i evropski prvak u dvosedu na najkraćoj deonici i Biljana Relić, evropska šampionka u jednosedu na 200 metara u konkurenciji mlađih seniorki iz 2018. u finalu Svetskog kupa trku su završili u vremenu 34.47.

Zlato je pripalo domaćoj posadi u kojoj su veslali Ana Luč i Kološ Čižmadija (34.31), dok se na najniži stepenik pobedničkog postolja popela posada Francuske u sastavu Manon Hoskens i Maksim Bomon (34.53).

Naša druga posada u finalu u kojoj su veslali Marko Dragosavljević i Dunja Stanojev, na žalost, nije završio trku.

Srebro Marka i Biljane treća je medalja na ovogodišnjem Svetskom kupu u Segedinu.

Prethodno je Marko Dragosavljević u subotu osvojio bronzu u jednosedu na 200 metara, dok se muški četverac na 500 metara, takođe, okitio bronzom.