SP, 1. kolo: SAD – Srbija 13:17

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Sjedinjene Američke Države rezultatom 17:13.

SAD   SRB

13

:

17

Kraj utakmice!
Srbija je pobedila rezultatom 17:13!
30' Srbija pred pobedom
Dušan Mandić je iskoristio kontra-napad i ponovo doneo tri gola prednosti srpskoj reprezentaciji.

Do kraja je ostalo još nešto više od dva minuta, pa ovaj gol Mandića ima ogromnu važnost.
28' Ponovo +3
Marko Radulović je nakon faula u napadu SAD-a postigao gol za 14:11.

Ben Halok na drugoj strani doslovno unosi loptu u gol i smanjuje zaostatak Amerikanaca.

Međutim Gavril Subotić trese mrežu Holanda i ponovo je +3 za Srbiju.
27' Sjajni Lukić
Nikola Lukić je postigao novi gol i ponovo reprezentaciji Srbije doneo prednost od +3.

Međutim Jakšić je zaradio isključenje, a Kejs-Dod je zatresao mrežu Branislava Mitrovića – 13:11 vodi Srbija.
25' Krenula je četvrta četvrtina
Amerikanci i u ovoj četvrtini dolaze prvi do lopte, ali ne koriste prvi napad.

Nikola Lukić je postigao pogodak u sledećem napadu i reprezentacija Srbije je ponovo na dva gola prednosti.
24' Amerikanci se vraćaju
Golom u finišu treće deonice reprezentacija SAD-a je dodatno smanjila vođstvo Srbije.

U odlučujućih osam minuta Srbija ulazi sa vođstvom 11:10.
23' Amerikanci prekidaju prazan hod
Več nekoliko napada ni jedna ni druga reprezentacije nisu uspele da realizuju.

Međutim Drašović je zaradio isključenje, a Aleks Boven je novim golom smanjio prednost Srbije.
20' Peterac – Srbija uvećava prednost
Nakon praznog hoda obe reprezentacije sudije su dosudile peterac u korist Srbije.

Gol sa pet metara je postigao Dušan Mandić i Srbija je ponovo na +2.
18' Srbija opet vodi
Nikola Lukić je postigao prvi gol na ovoj utakmici i doneo Srbiji novo vođstvo.
17' Počela je i treća deonica
Amerikanci su prvi put na ovom meču pobedili u sprintu za loptu.

Uspeli su da realizuju prvi napad posle odbitka, 8:8.
Kraj prvog poluvremena
Odlična odbrana Amerikanaca.

Srbija nije mogla da dođe u poziciju za šut zahvaljujući odličnom golmanu Holandu, ali i timskoj odbrani reprezentacije SAD-a.

Na sreću selekcije Srbije, Amerikanci nisu uspeli da realizuju naredni napad.

To je u sledećem napadu kaznio Marko Radulović koji je zatresao mrežu Amerikanaca i ponovo doneo Srbiji vođstvo.

To je ujedno bio u poslednji gol u prvom poluvremenu.
14' Srbija probija barijeru
Reprezentacija Srbije imala je igrača više što je iskoristio odlični Strahinja Rašović.

On je sa krila postigao svoj treći gol i doneo novo izjednačenje na ovoj utakmici.
12' Amerikanci vode
Nakon što su uspeli da se odbrane, reprezentativci Sjedinjenih Američkih Država ponovo su poveli.

Nakon tog gola Amerikanaca Dejan Savić je zatražio tajm-aut na kome je burno reagovao.
11' Ponovo je nerešeno
Vilijam Kejs-Dod je odgovorio i postigao gol za SAD.

Srbija nije uspela da vrati istom merom, budući da je golman Holand odbranio šut.

U sledećem napadu Amerikanci su imali igrača više kog nisu uspeli da iskoriste i ostalo je 6:6.
9' Počela je druga deonica
Ponovo reprezentacija Srbije ima prvi napad u četvrtini.

Pored prvog napada, Srbija je postigla i prvi gol u ovoj deonici, a strelac je Nemanja Vico.
Završena je prva četvrtina
Srbija nije uspela da realizuje napad na kraju prve deonice.

Posle prvih osam minuta rezultat je izjednačen – 5:5.
8' Izjednačenje!
Daube je postigao gol i smanjio vođstvo Srbije.

Srpski vaterpolisti su u sledećem napadu izgubili loptu, ali američki reprezentativci nisu to uspeli da kazne, najviše zahvaljujući odličnom golmanu Mitroviću.

Srbija zatim nije iskoristila napad, što su Amerikanci kaznili, golom Maksa Irvinga i tako došli do izjednačenja.
6' Srbija uvećava prednost
Srbija se odbranila sa igračem manje i na drugoj strani izborila isključenje.

Strahinja Rašović je svojim drugim golom uvećao prednost Srbije na 5:3.
5' Goleada!
Prvo je Mandić postigao gol i Srbija je tako prvi put na ovoj utakmici došla u vođstvo.

Na drugoj strani je Aleks Boven postigao novi gol, ali je Mandić ponovo sjajno reagovao – postigao je novi gol i Srbija ponovo vodi, 4:3.
3' 2:2
Aleks Bouven je postigao novi gol i doneo Amerikancima novo vođstvo.

Međutim u sledećem napadu Srbija je imala igrača više, a to je iskoristio Radomir Drašović koji je doneo novo izjednačenje.
2' Srbija uzvraća udarac
Igrača više imala je i reprezentacija Srbije, a to je iskoristio Strahinja Rašović.

Reprezentativac Srbije je poravnao rezultat na 1:1.
1' Prvo isključenje i prvi gol
ISključen je golma reprezentacije Srbije, a Stivenson je postigao prvi gol na ovoj utakmici.

Amerikanci vode.
1' Počela je utakmica