Dalas Maveriks – LA Lejkers 124:115

Košarkaši Dalas Maveriksa slavili su na svom terenu nad Los Anđeles Lejkersima rezultatom 124:115.

21:28, 22:26, 51:21, 30:40
  DAL   LAL
  124 : 115
KRAJ
Košarkaši Dalas Maveriksa slavili su na svom terenu nad Los Anđeles Lejkersima rezultatom 124:115 u drugom meču Božićnog programa.
Dončić izbegao isključenje
Napravio je navodno faul u napadu, ali je Dalas tražio čelendž i odluka je promenjena u faul u odbrani.

Inače, Luka igra sa pet ličnih grešaka.
43' Dalas odbija nalete
Dalas je u novoj seriji, ne dozvoljava Lejkersima da priđu na jednocifren zaostatak.

Vud je vezao četiri poena i to je tajm-aut za goste, 115:101.
41' Lebron nezaustavljiv
Hardavej je vezao pet poena, ali je i Lebron potom nastavio sa dobrim potezima, posle još jednog penala, pogodio je sa poludistance iz okreta, 99:87.

Sa jedne noge je promašio Dončić, potom odbio loptu do Vuda, ovaj do Hardaveja, ali novi promašaj.

Lob pas i alej-up Dončića za Vuda. Laki poeni za Dalas, 101:87.

Prošao je ubrzo Džejms kao brzi voz i pogodio uz faul, 101:90.
38' Serija Lejkersa 9:0
Trojka Rivsa, a onda i četiri realizovana penala Lebrona za seriju Lejkersa od 7:0, 82:94.

Ubrzo je Džejms dobio još dve šanse sa linije bacanja i realizovao ih, 94:84.
KRAJ III ČETVRTINE
Videli smo pre neki dan kako Bruklinu ubacuje Golden Stejtu 91 poen za poluvreme, a sada i Dalasovih 51 za 12 minuta protiv LA Lejkersa, 94:75.
35' Lejkersi se raspali
Dalas se ne zaustavlja, Bulokova trojka, a onda od Hardaveja, 82:65.

Nastavili su da melju i onda ubrzo stekli i +20, 89:69.
32' Mavsi ne staju
Prišli su, a onda nošeni aktivnim Dončićem, te poenima Hardaveja, napravili seriju 16:2 za trenutnih 76:65.
Tehnička!
Dobio je Rasel Vestbruk zbog prigovora posle faula nad Dončićem.

Slovenac je pogodio tri slobodna bacanja, 70:63.
31' Dalas preokrenuo
Seriju "jezeraša" prekinuo je Voker trojkom, ali je na drugoj strani Vud pogodio, ubrzo i trojku, 60:61.

Nalet Dalasa za sada odbija Lebron, koji iz okreta sa poludistance pogađa, 60:63.

Dončić se probudio, posle prodora i poena, asistirao je za trojku Hardaveja, za preokret Dalasa, 65:63.

Mavsi nastavljaju, a nove poene je upisao Pauel, 67:63.
28' Velika serija Dalasa
Dalas se vraća sa dve vezane trojke, prvo Vuda, a onda i Dinvidija, 52:58.

Seriju je nastavio Hardavej, trojkom posle dodavanja Dončića, 55:58.

Mavsi su napravili seriju 9:0 i vratili se u meč.
27' Lebron se igra
Drugo poluvreme je počelo trojkom Hardaveja, 46:54.

Usledilo je nekoliko loših napada na obe strane, a onda "King James" cepa mrežicu sa poludistance, 46:56.

Poene upisuje nove i Brajant, posle sjajne asistencije Lebrona, 46:58.
POLUVREME
Lebron je prva figura utakmice sa 18 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Kod Dalasa Dončić nije najefikasniji. To je Vud sa 15 poena, dok Luka ima 10 (3/6 iz igre, 1/1 za tri, 3/6 penali), uz tri skoka i dve asistencije.

Vestbruk je krenuo loše sa dva promašaja, ali na poluvremenu ima 12 poena, četiri skoka i dve asistencije.
22' Lejkersi opet ubrzali
Nakon tajm-auta, Lebron lagano od table postiže pogodak, 18. poen.

Na drugoj strani Vud je isfintirao i pogodio, 37:43.

Istom merom, u stvari još jače, trojkom, Voker je uzvratio, 37:46.

Lep poen Vestbruka od table, 37:48.

Nešto kasnije i Vestbruk ubacuje trojku, potcenili su ga domaći, 37:51.
21' Dalas se polako vraća
Ono što se ne dešava često, Dončić je promašio oba penala.

Usledili su loši napadi na obe strane, a poene nove postigao je Vud sa distance u međuvremenu, 32:41.

Tajm-aut Lejkersa je bio zakazan posle trojke Hardaveja, 35:41.
18' Lebron nastavlja
Lebron je opet u ritmu, njegovih 16 poena, za vođstvo Dalasa od 41:30.

Kod Dalasa su najefikasniji Vud sa osam, odnosno Dončić sa sedam poena.
15' Bertansova druga trojka
Bertans je drugi kvartal otvorio trojkom, da bi mu dvojkom ubrzo uzvratio Lebron, 24:30.

Lep flouter Rajta, a onda i "cigla" Vestbruka pri šutu za tri poena. Nije se ni Vud proslavio na drugoj strani.

Vestbruku bolje idu polaganja, sada je podsetio na stare dane, 26:32.

Trojku je u međuvremenu pogodio Braun, 25:35.
KRAJ I ČETVRTINE
Posle pogođenih penala Dončića, Vestbruk je pomalo ušao u ritam, novim polaganjem, 21:27.

Ubrzo je Vestbruk bio polovičan sa linije za slobodna bacanja.

U narednom napadu, Dončić je najpre promašio težak šut, da bi onda u nastavku napravio i faul.

Rizikova je i tehničku zbog prigovora.

Četvrtina je završena promašajem Lebrona za tri, 21:28.

On je najefikasniji sa 10 poena.
11' Dončić se probudio
Prve poene na utakmici Dončić je upisao posle devet minuta. Ovo mu je bio i prvi šut ka košu rivala, 13:23.

U ovim momentima je i Vestbruk na terenu, ali se nije proslavio, imao je dva promašaja.

Sjajna "step bek" trojka Dončića u međuvremenu kojom je pocepao mrežicu, 16:23.

Ubrzo se upisao i Vestbruk sa distance, nakon dva promašaja, 16:25.

Isto je učinio i Davis Bertans, koji je pogodio trojku. Ove sezone ima 42 odsto šuta za tri, 19:25.
8' Lejkersi gaze
Nakon tajm-auta Vud je promašio jedno od dva bacanja, a onda i dugu dvojku, 9:17.

Potom je i Lebron postigao koš preko Hardaveja, 9:19.

Šruderovi poeni, a onda i faul u napadu. Između toga očajan šut Hardaveja za tri poena, pošto je sve promašio.

Nova katastroflna trojka, ovoga puta Pinsona. Na drugoj strani je Rivs pogodio sa distance preko Dončića, 9:23.