Brentford – Fulam 1:2 (0:0)

Fudbaleri Fulama plasirali su se u Premijer ligu pobedom nad Brentfordom rezultatom 2:1 u finalu plej-ofa Čempionšipa.

Dalsgard 124 – Brajan 105, 118
  BRE   FUL
  1 : 2
KRAJ
Fulam je u Premijer ligi!
124' Gooooool!
Brentford smanjuje na 1:2.

Strelac je Dalsgard posle velike gužve u kaznenom prostoru.
120+' Četiri minuta nadoknade
Mitar asistent, Brajan junak
118' Gooooooool!
Fulam vodi 2:0.

Strelac je ponovo Brajan, asistent je Mitrović.
115' Brentford pokušava da izbori penale
Ali im to slabo polazi za nogom.

Već polako i grčevi počinju da hvataju igrače.

Kraj meča je blizu.

Photo by Shaun Botterill/Getty Images
110' Izmene
Le Marčano menja Onomu, dok umesto Odoija izlazi Kristi.
107' Brentford umalo do gola
Dervišoglu je bio blizu lopte, ali do nje nije uspeo da dođe.

Ostaje 1:0 za Fulam.
106' Počeo II produžetak
Neverovatan gol
Kraj I produžetka
105' Gooooool!
Fulam vodi, 1:0.

Levi bek Fulama Džo Brajan je sa ogromne distance savladao neopreznog Raju, koji je ostavio prazan ugao i primio neverovatan pogodak.
103' Mitroviću žuti karton
Golman Raja je bio daleko od svog gola, a ništa nije hteo da rizikuje Norgard koji je srušio Onomu i napravio pametan potez.

Mitrović je odgurnuo Markondensa i zato zasluženo dobio žuti karton.
100' Žuti za Nokarta
98' Novi žuti karton
Hektor je zakasnio, lopta mu je pobegla i onda je neoprezno srartovao nad Norgardom.
95' Kamara, nije loše...
Pripretio je Kamara iz daljine, ali je golman Raja uhvatio "živu" loptu.
92' Zamalo...
Sjajna lopta Serhija Kanjosa, ali Hektor uspešno uspeva da zasmeta napadaču Brentforda i to je samo gol-aut.
91' Počeo I produžetak
Kraj regularnog dela
Gledaćemo produžetke, pošto je regularni deo završen bez golova (0:0).
92' Mitrović ulazi!
Srpski napadač konačno dobija šansu.

Preskočio je obe utakmice sa Kardifom i sada ulazi umesto Bobija Rida.
90+' Tri minuta nadoknade
Idemo polako ka produžecima.
88' Verbalni duel
Jensen zaustavlja Nokarta, došlo je i do verbalnog sukoba.

Na kraju samo žuti karton za Danca.

83' Nova promena kod Brentforda.
Kanos menja Da Silvu.
Mitrović se zagreva
Delovalo je da će srpski napadač dobiti šansu, ali je Parker odlučio da ga još malo sačuva.

Produžeci su blizu.
81' Promena kod Fulama
Na teren ulazi Entoni Nokart.

Van terena ide Neskens Kebano.
71' Najbolji pokušaj Brentforda
Oli Votkins je sa ivice šesnaesterca uputio udarac, ali je Rodak dobro reagovao i loptu prebacio preko prečke.

69' Pauza za osveženje
68' Markondes loše
Očekivali su da Ben Rama šutira iz slobodnjaka, međutim, to je učinio Emilijano Markondes.

I to jako loše.
67' Oštro
Tom Kerni, kapiten Fulama, zakasnio je i pokupio Saida Ben Ramu.

Nadali su se igrači Brentforda crvenom kartonu, ali samo žuti na kraju.
60' Prva promena
Kod Brentforda, Mbeumo izlazi.

Na terenu je Emilijano Markondes.

59' Konačno udarac
Odoi i Kebano su kombinovali, da bi nešto kasnije loše šutirao Bobi Rid.

Rid ne uspeva da dostojno zameni našeg Mitrovića, koji šansu još uvek čeka sa klupe.
56' Čeka se greška rivala
Još uvek nijedna od ekipa ne preuzima rizik i kao da čeka grešku protivnika.

Sprema se prva izmena na utakmici.
52' Ben Rama pokušava
U svom stilu je krenuo da "meša" i da pokuša da gađa drugi ugao, ali je izblokiran.

48' Uh, zamalo
Neskens Kebano je iz slobodnog udarca lepo prebacio živi zid, ali je bio malo neprecizan.

Lopta je pogodila samo spoljni deo mreže.
46' Počelo drugo poluvreme
Aleksandar Mitrović je još uvek na klupi.
POLUVREME
Rezultat posle prvih 45 minuta je 0:0.
45+' Minut nadoknade

39' Tvrdo...
Prvo poluvreme je očekivano proteklo bez mnogobrojnih prilika.

Veliki je ulog, stoga je i oprez obe ekipe razumljiv.
34' Rodak fauliran
Nije mogao Rodak da interveniše od napadača Brentforda, koji je neoprezno uleteo u golmana Fulama.

Etkinson je morao da svira faul u napadu.
29' Neoprezno
Prvi žuti karton zaradio je Harison Rid nakon neopreznog starta nad Kristijanom Norgardom.

25' Uf...
Pogrešio je Hempton, lopta je nakon centaršuta išla ka Mbemoumi, ali samo korner.
24' Opet mirno
Nakon nekoliko poluprilika i prilika za Fulam, usledilo je zatišje.

Čini se da Fulam deluje sigurnije, naročito njihova zadnja linija.
17' Onoma umalo do gola
Onoma je šutirao iskosa, bilo je blizu, išlo je u okvir gola, ali je Raja dobro intervenisao.

Photo by Chris Trotman/Getty Images for USTA
10' Onoma neodlučan
Onoma je imao šansu da uputi udarac, ali je odlučio da doda i to je bio loš potez.

U prvih 10 minuta gledamo standardno "ispitivanje snaga".
8' Samo živi zid
Said Benrama je pokušao da iz slobodnog udarca savlada golaman Fulama, ali je živi zid odradio dobar posao.
4' Prvi pokušaj Fulama
Iz daljine je šutirao Onoma, ali je golman Brentforda dobro reagovao.
1' Utakmica je počela
Startna postava Brentforda
Mitrović startuje sa klupe!
SofaScore nam donosi ovosezonsku statistiku Mitrogola

Odlučujući meč
O meču vrednijem od osvajanja Lige šampiona čitajte OVDE.
Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti finale plej-ofa Čempionšipa, koje je na programu od 20.45 na čuvenom Vembliju.