1/8 finala: Juventus – Viljareal 0:3; Lil – Čelsi 1:2

Fudbaleri Juventusa eliminisani su u osmini finala Lige šampiona, pošto je od njih bio bolji španski Viljareal (3:0).

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti revanš mečeve osmine finala Lige šampiona, između Juventusa i Viljareala, odnosno Lila i Čelsija.

Početak je zakazan za 21.00 čas.
KRAJ U LILU
Čelsi pobedio Lil 2:1 i tako potvrdio trijumf iz prvog meča u Londonu, kada je bilo 2:0.
KRAJ U TORINU
90+2 Goooool
Danžuma je povisio sa "bele tačke" prednost Viljareala na 3:0.
90' Novi penal
De Liht je izblokirao udarac rukom u svom šesnaestercu...

Zaradio je i žuti zbog toga.
85' Goooool!
Viljareal blizu overe karte za četvrtfinale, 0:2.

Posle kornera pogodio je Pau Tores i bacio na kolena Juve.
78' Gooooool
Viljareal vodi u Torinu, 0:1.

Strelac iz penala je Đerar Moreno.

Bio je na lopti Ščensni, ali lopta ga je "probila".
76' Viljareal traži penal – i dobija ga!
Rugani je oborio Kokelana, Marčinjak je odmahnuo rukom, ali će pogledati VAR.

Pogledao je i odlučio - penal za Viljareal.
Gol za preokret Čelsija
74' Emeri menja
Umesto Lo Selsa na terenu je Đerar Moreno.
71' Goooooool!
Čelsi preokrenuo protiv Lila, 1:2.

Cezar Aspilikueta je zakucao loptu u mrežu domaćih posle asistencije Maunta.

Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni
67' Interesantan pokušaj Lokatelija
Sačekao je loptu na ivici kaznenog prostora, uhvatio volej, ali je lopta otišla pored gola.
63' Stativa u Lilu!
Šeka je šutirao glavom, ali je lopta završila na stativi.
64' Promene u Viljarealu
Čukvueze i Kokelan menjaju Trigerosa i Pina.
60' Probao i Kvadrado
I kapiten "Stare dame" je okušao sreću.

I njegova lopta je završila pored stative gola Viljareala.

59' Snažan udarac Rabioa
Šutirao je snažno Rabio iz velike daljine, ali pravo u Ruljija, koji je izboksovao loptu.
52' Lil imao šansu
Opet je opasan bio Jilmaz, koji je glavom šutirao pored gola.
52' Juve kruži
Bjankoneri traže pukotinu u organizovanoj odbrani Viljareala.

Gosti sa druge strane pokušavaju da što više "umrtve" tempo utakmice.
46' Počelo drugo poluvreme
Sa centra su krenuli fudbaleri Viljareala.
POLUVREME U LILU
Lil je vodio od 38. minuta, zahvaljujući golu Jilmaza iz penala, da bi u trećem minutu nadoknade, Kristijan Pulišić izjednačio rezultat.
45+3' Goooooool!
Čelsi izjednačio u Lilu, 1:1.

Kružio je Čelsi, Žoržinjo je poslao sjajan pas kroz odbranu domaćih, a Pulišić sa desne strane, iskosa, šutirao po zemlji i pogodio drugi ugao.
POLUVREME u TORINU
Nema golova u Torinu posle prvih 45 minuta igre. Najbolje šanse imao je Vlahović, prvo je pogodio prečku, da bi mu onda u drugoj situaciji Rulji odbranio.
38' Goooooooool!
Lil vodi protiv Čelsija, 1:0.

Strelac iz penala je Burak Jilmaz.

Krivac je Žoržinjo, koji je igrao rukom u svom šesnaestercu posle gužve.
35' Kakva prilika za Vlahovića!
Posle kornera, lopta je nekako, posle dobrog skoka De Lihta, došla na drugu stativu, pravo do Vlahovića koji je trznuo glavom, ali u udarac mu je ušao raspoloženi golman Rulji.
34' Mirno u Lilu
Nema uopšte prilika na meču Lila i Čelsija.

Kristensen je završio susret zbog povrede, a umesto njega je na terenu Čaloba, koji je posle jednog minuta dobio žuti karton.
31' Orije "opalio"
Posle odbitka, šutirao je francuski desni bek po zemlji, ali je lopta otišla pored gola.

22' Viljareal uzvratio
Đovani lo Selso se dugo nameštao i sa distance pokušao.

Malo mu je nedostajalo da pogodio ugao gola koji brani Ščensni.
22' Prečka Vlahovića!
Sa leve strane je De Šiljo centrirao po zemlji, Vlahović je stigao do lopte pre Albiola i iz jako teške situacije pogodio prečku.
20' Vlahovićev prvi udarac
Posle polukontre i dodavanja Morate, Vlahović je gađao sa dvadesetak metara, ali je Rulji odbranio još jednom.

Juventus je dosta konkretniji.
14' Šta se sve izdešavalo...
Vlahović je petom dodao Morati, naleteo je Kvadrado, koji nije uspeo da šutira, lopta se vratila do Vlahovića, ali su defanzivci gostiju pravovremeno reagovali i otklonili opasnost.

Srpski napadač se žalio da je dobio udarac u stomak od strane Estupinjana.
11' Morata umalo!
Malo je falilo Morati da postigne gol.

Sačekao je u petercu centaršut sa desne strane, šutirao glavom, ali je Rulji dobro reagovao.
11' Jilmazov pokušaj
Imao je napadač Lila šansu da iz slobodnjaka sa ivice kaznenog prostora naudi Mendiju, ali je šutirao preko gola.

7' Prvi izlet Juventusa
Kvadrado je probao sa desne strane da nađe Moratu, koji je ostao kratak.
5' Oprezno
Juve nije želeo svom snagom da krene na Viljareal, koji u ovim momentima pas igrom pokušava da kontroliše ritam utakmice.
1' Utakmice su počele!
Pred nama su mečevi u Torinu i Lilu.
Vlahović i Morata u napadu Juventusa
Prva postava Čelsija
Startnih 11 Viljareala u Torinu
Trener Juventusa Maks Alegri
Duel je i dalje potpuno otvoren, ali sam uveren jer nam se vraæa nekoliko važnih igraèa
Trener Lila Žoslen Guvernek
Èelsi uvek dominira u utakmici i ima dosta poseda. Ali smo im skoro parirali u prvoj utakmici. To znaèi da smo bili ravnopravni u utakmici. Imali smo dosta loptu u posedu, ali oni su bili bolji u završnici