1/2 finale LE: Arsenal - Viljareal 0:0, Roma - Man. junajted 3:2 (0:1)

Odigrani su revanš mečevi polufinala Lige Evrope, Arsenal - Viljareal 0:0, odnosno Roma - Mančester junajted 3:2 (0:1).

ARS   VIL
  0 : 0
 Džeko 57, Kristante 60, Zalevski 84 - Kavani 39, 69
  ROM   UTD
  3 : 2
Kraj i u Londonu, Viljareal je u finalu!
Kraj u Rimu!
Kraj u Rimu, pobeda Rome od 3:2, ali Junajted je u finalu zbog pobede od 6:2 u prvom meču.
90' Nadoknada vremena
Neizvesno je samo u Londonu, igra se produđetak od pet minuta...
89' Arsenal navaljuje...
Pritisak Arsenala, svi su pred golom Viljareala...
86' Prilika za Kristantea
Nova prilika za Romu, pokušaj Kristantea iz poluvoleja, De Hea brani!
83' Goooool!
Roma opet vodi!

Zalevski je šutirao, lopta se od Telesa odbila, prevarila De Heu, 3:2 za Rimljane!

Trebaju im još tri gola za produžetke.
80' Izmene u Arsenalu
Ta šansa Obamejanga bila je poslednja za njega na meču jer je zamenjen. Ušao je umesto njega Lakazet.

Takođe, umesto Tirnija, na terenu je Vilijan. Hoće li to uroditi plodom za Engleze?
79' Obamejang - stativa!
Kakva šansa za Arsenal!

Beljerin je centrirao, Obamejang šutirao glavom, lopta se odbila od unutrašnjeg dela stative, rašćistio je sve Albiol!

Velika sreća za tim Viljareala.
77' Martineli, loše
Pokušao je gol Viljareala da ugrizi i Martineli, šut sa 18 metara, ali mu je lota prešla preko noge i završila daleko od gola...

73' Mkhitarijan - stativa!
Henrik Mkhitarijan je pogodio stativu. Sa pet metara iskosa sa leve strane, De Hea je bio savladan, ali bivši igrač JUnajteda i Arsenala je opet bio neprecizan.
73' Ponovo Holding
Opet je Holding zahvatio loptu glavom, lopta je za malo otišla kraj desne stative.
71' Pokušaj Holdinga
Saka je izveo prekid sa leve strane, skočio je Holding, ali je njegov udarac bio neprecizan, ostaje 0:0 u Londonu.
70' Arsenal se muči
Kao da nemaju rešenja igrači Arsenala u ovom momentu. Viljareal se organizovano brani, nema velikih prilika.

Moraće Englezi više da rizikuju u poslednjih 20 minuta.
68' Goooool!
Kavani pogađa, 2:2 u Rimu!

Centaršut sa leve strane, Kavani je lako, sa sedam metara glavom prosledio loptu u mrežu.
66' Kakva prilika za Grinvuda!
Bruno je ostavio loptu kao na tacni za Grinvuda, mladi napadač Junajteda je bio neprecizan, lako je moglo da bude 2:2!
64' I Bruno u prilici
Sada je mogao Fernandeš da postigne gol za Junajted, ali je sa desetak metara šutirao u golmana Rome!

Nemanja Matić je u igri zamenio Pola Pogbu u timu Mančester junajteda.
62' Nove šanse za Romu!
Šta se dešava sa odbranom Junajteda?!

Kolosalne šanse za Džeka i Pedra u istom, 61. minutu, a minut kasnije velika prilika i za Džeka, koji je pogodio De Heu!

Neverovatna opuštenost gostiju. čudo je kako nisu primili bar još jedan gol!
60' Roma preokrenula!
Kristante, Roma vodi 2:1!

Fred je izgubio loptu na ivici kaznenog prostora, kaznio je to Kristante udarcem sa 13 metara!
Gol Džeka
57' Goooool!
Roma je izjednačila!

Džeko je bio na pravom mestu, iz peterca, glavom posle loše reakcije Megvajera. U Rimu je 1:1.

53' Velika šansa za Špance
Sada je Viljareal imao odličnu priliku! Moreno je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Leno bio na mestu.
49' Smit Rou...Nova prilika
Arsenal propušta novu šansu. Smit Rou je odlično pokušao sa desetak metara, gađao je gornji levi ugao, za malo je bio neprecizan.
47' Šansa za Arsenal!
Pepe je šutirao iskosa sa leve strane, ali lopta odlazi za metar kraj leve stative!
Počelo je drugo poluvreme
Krenuo je drugi deo na oba stadiona.
Poluvreme na oba stadiona
Tvrdo u Londonu, bez mnogo prilika, za sada je odbrana Viljareala sigurna.

Roma je imala dosta prilika protiv Junajteda, ali imali su ih i gosti, jednu su igači Junajteda iskoristili i na poluvremenu vode.

Pred Rimljanima je sada gotovo nemoguća misija...
45+2' Opet Bruno!
Nova prilika za Bruna u Rimu... Kavani mu je sjajno ostavio loptu, usledio je udarac sa ivice kaznenog prostora, za malo je bio neprecizan.
45' Šansa za Fernandeša
Imao je sada priliku Bruno Fernandeš da pogodi za 0:2 u Rimu, ali je Grinvud poslao loptu za malo iza leđa Portugalca.

Bruno je pokušao petom, ali bez uspeha.
Gol Kavanija
41'Mkhitarijan, ali tu je De Hea
Nova prilika za Rimu, opet je tu bio Mkhitarijan, šutirao sa peterca, ali je De Hea večeras odličan. Ostaje 0:1.
39' Goooool!
Junajted vodi u Rimu!

Treća prilika za Urugvajca, ovu koristi. Fred ga je uposlio, Kavani je izbegao ofsajd zamku, utrčao je i rutinski savladao Mirantea, 0:1!
38' Pokušaj Obamejanga
Nova šansa za Obamejanga... Pokušaj sa 15 metara, iskosa sa leve strane, ali u ruke golmana Ruljia.
35' Manćini glavom...
Nova prilika za Romu, Manćini je zahvatio loptu glavom, ali De Hea je siguran.
34' Šansa za Pelegrinija
Roma je opasna ponovo - na odbijenu loptu posle šuta Džeka natrčao je Pelegrini, šutirao sa desetak metara iskosa sa leve strane, ali De Hea odlično brani, nema promene rezultata.
31' Mkhitarijan kasni
Za malo je zakasnio Mkhitarijan na centaršut Džeka, ali svejedno, Brih je nešto svirao...
29' I Smoling mora napolje!
Neverovatno, u istom minutu iz igre u timu Rome izlazi i Kris Smoling, takođe zbog povrede.

Zamenio ga je Kumbula.
29' Povreda Čukvuezea
Peh za Viljareal, Samjuel Čukvueze će morati da napusti igru. Ulazi na teren Pino.
26' Obamejang - stativa, Kavani u novoj šansi
Odličan napad Arsenala, Obamejang je pokušao iskosa sa desne strane i pogodio desnu stativu!

U istom minutu, nova prilika za Junajted u Rimu, Kavani je opet bio u njoj, ali je sa desetak metara pogodio golmana Rome Mirantea u glavu.

23' Pereho neuspešan iz "slobodnjaka"
Konačno neko uzbuđenje u Londonu.

Slobodan udarac za Viljareal, na nekih 23 metra udaljenosti od gola Arselana. pokušao je Pareho, ali je lopta završila iznad gola "tobdžija".
20' Kavani - prečka!
Junajted čeka svoju šansu i umalo da povede.

Kavani je imao idelanu priliku, bio je pred Miranteom, lobovao ga je, ali je pogodio gornji deo prečke! Sreća za Romu.
14' Pokušaj Pedra
Novi udarac Rimljana ka golu Junajteda. Pedro je šutirao sa kapice kaznenog prostora, lopta je otišla iznad prečke.
10' Još ništa u Londonu
Bez ozbiljnijih situacija na meču u Londonu. Čeka se prva prava prilika...
7' Šut Pelegrinija
Roma je svesna da mora da pritisne od početka i to i čini. Pelegrini je šutirao sa 18 metara, ali je bio neprecizan.
3' Prva šansa u Rimu
Prva šansa za Romu. Manćini je posle prekida igrao rukom pred golom Junajteda, sudija Brih to nije video, a posle kornera, Mkhitarijan je bio na drugoj stativi.

Zahvatio je loptu glavom, ali je pogodio spoljni deo mreže.
Počeli su mečevi u Rimu i Londonu
Utakmice počinju uskoro
Sve je spremno, mečevi počinju za koji minut.
Pred Romom je mnogo posla
Arsenal zna kako da nadoknadi minus
Zanimljivost vezana za Arsenal - prošli su dalje kada su u poslednja dva dvomeča u evropskim takmičenjima izgubili prvi meč.

Bilo je to 2019. sa BATE Borisovim (0:1) i iste godine sa Renom (1:3).
Ole ima svoju misiju
Što se tiče menadžera Mančester junajteda, Olea Gunara Solskjera, on ima cilj da posle četiri neuspeha u polufinalima, konačno svoj tim odvede u finale.

Junajted je u Rim doneo lepu prednost od 6:2, ali ostalo je još 90 minuta fudbala.
Igrači Arsenala su spremni
Arsenal - Viljareal
ARSENAL: Leno, Beljerin, Holding, Mari, Tirni, Saka, Smit Rou, Tomas, Pepe, Obamejan, Edegor.

VILJAREAL: Rulji, Gaspar, Albiol, Tores, Pedraza, Pareho, Kokelan, Trigueros, Čukvueze, Alkaser, Moreno.
Roma - Mančester junajted
ROMA: Mirante, Karsdorp, Smoling, Ibanjez, Peres, Kristante, Manćini, Pedro, Pelegrini, Mkhitarijan, Džeko.

MANČESTER JUNAJTED: De Hea, Van Bisaka, Baji, Megvajer, Šo, Van de Bek, Fred, Grinvud, Fernandeš, Pogba, Kavani.
Revanš mečevi polufinala
Na programu su revanš utakmice polufinala u UEFA Ligi Evrope.

Arsenal dočekuje Viljareal, dok je Roma domaćin Mančester junajtedu.

Arsenal juri minus od 1:2 iz prvog meča, dok Italijani imaju zaostatak od četiri gola (2:6).