Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Jutu Džez posle "ludog" meča punog preokreta i odlične partije Nikole Jokića.

Utakmica počinje oko 21.40.
Kraj! Pobeda Denvera!
Marej je promašio oba bacanja i Juti je ostalo 4 sekunde da dođe do pobede.

Mičel se malo spetljao, ali uspeo da uzme šut sa pola terena.

Na sreću po Nagetse, promašio ga je! Kraj, Denver pobeđuje 134:132 posle dva produžetka!
58' Poslednji minut po treći put
Mičel faulira Portera posle promašaja Inglsa, a mladi igrač Denvera pogađa oba bacanja (130:123) na 56 sekundi do kraja.

Juta promašuje i promašuje, a onda Konlijeva trojka beži iz obruča, pa se nekim čudom vraća u njega (130:126).

Grent ostaje potpuno sam i poentira za 132:126 posle asistencije Jokića. Do kraja 22 sekunde.

Konli za tri poena, 132:129. Do kraja 12 sekundi.

Juta iz nekog razloga nije napravila faul pet sekundi. Faul nad Grentom, pogađa oba - 134:129.

Trojka Mičela posle samo jedne sekunde, 134:132. Faul nad Marejom, do kraja je 4,2 sekunde.

Marej promašuje oba bacanja, ali je Mičel promašio sa pola terena!
57' Denver ima sve u svojim rukama... Opet
Trojka Mareja uz zvuk sirene, a onda koraci Inglsa! (128:123). Marej ne pogađa, ali ne pogađa ni Ingls.
Nova greška sudija – ispravljena!
Jokić pronalazi Morisa, on pogađa flouter, ali prethodno gazi aut-liniju. Ili je, ipak, ne gazi, ali sudije prave novu grešku.

Sudije su pregledale snimak i odluka je preinačena.
56' Denver ima prednost i napad
Mičel donosi nove poene Juti sa linije penala, a Marej beleži nove poene uz dosta sreće (125:123). Novi er-bol Mičela na tačno dva minuta do kraja.
55' Sombor shuffle!
Bredli pogađa oba bacanja, Marej promašuje sve što se moglo promašiti (121:121).

"Sombor shuffle" Nikole Jokića za 123:121!
54' Opet poeni Jokića za početak
Jokić pronalazi Grenta za prve poene drugog produžetka. Juta ne koristi svoj prvi napad, a Jokić pronalazi Portera koji promašuje (121:119).

Podsetimo, Gober je van terena zbog šest ličnih.
!
Poeni važe – novi produžetak!
Sudije su pregledale snimak i rekle da Jokićev koš važi! Idemo u drugi produžetak!
Da li je ovo moguće!?
Jokić je primio loptu, došao do koša i pogodio! Ali, vreme nije pušteno! Zapisnički sto nije pustio vreme (3,4 sekunde)!

Čeka se odluka sudija.
53' Drama!
Jokić dobro fintira, ali ne pogađa flouter.

Na 34 sekunde do kraja trener Jute traži tajm-aut (115:114).

Još jedna dalekometna trojka Mičela. Na 30 sekundi do kraja 115:117!

Jokić je jedno četiri puta fintirao Gobera, a na kraju dobio faul. Imaće dva slobodna bacnaja, do kraja je 20 sekundi, a Gober je dobio šestu ličnu!

Centar iz Sombora pogađa oba bacanja, 117:117.

Odlična odbrana Dozira, ali još bolji napad Mičela – 117:119 na tri sekunde do kraja!
52' Jokić ne staje, ali ne da se Juta
Šesti poen Jokića šutem sa poludistance, pa onda novi koš-faul Mičela posle loše odbrane Portera (113:111). Jokić majstorski rešava Goberovu odbranu za nove poene, ali cepa mrežicu Ingls (115:114).
51' Upisala se Juta
Marej donosi nove poene Denveru, a posle serije promašaja prve poene u produžetku Juti donosi Konli, uz faul (111:108).
50' Samo Jokić poentira
Nastavlja se serija promašaja, još jedan Jokića, ali potom i poeni posle ofanzivnog skoka Krega (109:105).
49' Jokić otvara produžetak
Jokićevi poeni za početak produžetka, a potom i dobra odbrana i skok (107:105). Potom promašaji na obe strane.
Produžeci!
Šta se sada desilo! Denverova odbrana je potpuno zaspala, Jokić je "zaboravio" da isprati Mičela i to je 105:105.

0,9 sekundi do kraja!

Marej iz teške pozicije ne pogađa, idemo u produžetak!
I dalje se igra!
Neverovatna trojka Mičela na 7 sekundi do kraja za 104:103!

Faul nad Grentom, koji pogađa samo jedno bacanje 105:103!
48' Poslednji minut!
Marej promašuje, ali Jokić hvata ofanzivni skok. Marej ima popravni i pogađa ga – 100:98!

Tajm-aut Snajdera na 47 sekundi do kraja.

Mičel se zaleće i greši, a Marej je ponovo precizan 102:98!

Konli odmah po prelasku polovine terena šutira i ne pogađa, a Jokić hvata loptu na 26 sekundi do kraja!

Na 19 sekundi do kraja faul nad Grentom. Pogađa oba bacanja 104:98.

Mičel promašuje trojku, Marej pravi faul 104:100.

Denver nije uspeo da izvede loptu, koja se od Portera odbila u aut, pa će pripasti Juti na deset 10 sekundi do kraja.
47' Drama!
Konli dolazi do pozicije, ali ne pogađa trojku. Denver nije dobro organizovao napad pa je Nikola morao da šutne, i promaši trojku (98:98). Mičel promašuje zicer, a Gober iz nemoći da dođe do lopte gura Jokića sa leđa i pravi faul!

Još minut do kraja...
46' Novo izjednačenje na dva minuta do kraja!
Posle tajm-auta pogađa Mičel, a Jokić promašuje šut sa poludistance (94:98). Gober hvata ofanzivni skok i dobija faul, ali ne pogađa ni jedno bacanje. Porter se zaleće, ali uz mnogo sreće lopta dolazi do Grenta, dok na drugoj strani ne pogađa Mičel (96:98).

Marej "lomi zglobove" Goberu za novo izjednačenje!
44' Porter prekinuo sušu
Posle cela dva i po minuta bez ijednog poena, Porter pogađa šut sa poludistance za 94:96.
43' Jokić se vratio, sve manje vremena za Denver
Vratio se Jokić, ali Denver nije iskoristio napad. Marej "lupa" Mičela, Jokić organizuje napad, ali pravi faul u napadu u situaciji jedan na jedan sa Mičelom (92:96).
42' Denver potpuno stao, Meloun zvao tajm-aut
Laki poeni Mičela, pa još lakši poeni Portera (90:90). Juta nastavlja da promašuje, ali Denver uzvraća istom merom. Nekoliko napada bez poena na obe strane, a onda Klarkson cepa mrežicu - 92:96. Tajm-aut Meloun.
39' Izjednačenje!
Moris pogađa trojku, Ingls gubi loptu, a pogađa i Plamli za prvo izjednačenje još od početka utakmice! Serija Denvera od 12:0 za oko četiri minuta (88:88).
Klarkson i Snajder "poludeli"!
Žustri protest beka i trenera Jute zbog nedosuđenog faula. Potom veoma jak faul Klarksona iz gneva, ali su sudije ostale "neme".
38' Denver sve bliže
Porter u poslednju četvrtinu ulazi sa mnogo energije i postiže prva četiri poena (83:88). Igrači Jute srljaju i ne dolaze ni do šanse da dođu do poena.
Kraj III četvrtine: Jokić drži Denver u igri, ali preokreta nema
Denver je bio na -5, ali se Juta lako "odlepila" i vratila na +10. Jokić je izašao iz igre da odomori nekoliko minuta pred kraj treće četvrtine.

Nikola se zaista probudio u trećoj četvrtini i sada ima 16 poena, četiri skoka i pet asistencija, a dobar je bio i Porter koji ima 13 poena.

Na drugoj strani dominira Gober sa 22 poena, prati ga Klarkson sa 16.

Pred poslednjih 12 minuta rezultatom je 88:79 za Jutu.
33' Novi poeni Jokića, ali i novi promašaj
Jokić ovog puta ne pogađa trojku. Poeni Portera posle ofanzivnog skoka Krega, a onda i iznuđen faul u kontranapadu (72:76). Jokić ne uspeva da pogodi trojku, što polazi od ruke Mičelu, ali srpski centar nove poene beleži sa linije penala (74:79).
31' Denver ne koristi šanse
Gober se previše spušta u piku i Jokić to koristi za nove poene. Denver se dobro brani, ali Marej promašuje ceo koš. Istom merom uzvraća i Klarkson (68:74). Marej srlja, a Milsap promašuje dve otvorene trojke zaredom. To kažnjava Gober, koji ima 22 poena (9/11) i osam skokova – 68:76.
Magija
29' Denver sve bliže egalu
Nije Porter dobro čitao igru. Mogao je da doda Jokiću loptu, ali se zaleteo ka košu i bio zaustavljen. Gober poentira sa linije penala posle ofanzivnog skoka (60:69). Porter ponovo dolazi do poena, ali Gober nastavlja da dominira u reketu (62:71).

Jokić je ugurao Gobera u reket, lopta mu je ispala pri šutu, ali je dobio faul i pogodio oba bacanja (64:71).

Srpski centar je dvocifren sa 12 poena.
"Džoker" se probudio!
Jokiću se očigledno više igra u drugom poluvremenu, a sada pogađa i prvu torjku! Nagetsi se dobro brane, a Jokić momentalno po prijemu lopte pogađa novu trojku! (60:67).
26' Pogodio Porter, pogodio i Nikola
Konačno, prvi koš iz igre Portera posle pet promašaja, ali potom i trojka Konlija (52:65). Jokić drugo poluvreme otvara poenam vrlo rano, ali ponovo "zaboravlja" Gobera koji snažno zakucava.

Igra Jokić protiv Gobera na niskom postu, ali ga Francuz zatvara, pa Srbin greši (54:67).
Počelo je dugo poluvreme
Poluvreme: Juta odlična, Jokić 2 poena
Izuzetno loši Nagetsi, bez energije i u napadu i u odbrani. Juta je bila loša u prvih nekoliko mečeva u "Dizni svetu", ali je večeras raspoložena.

Jokić daleko od svog nivoa - za 15 minuta svega dva poena (1/4), tri skoka i četiri asistencije.

Porter je takođe bio loš sa 0/5 iz igre, Marej ima 4/9...

Na drugoj strani dominira Rudi Gober sa 14 poena i šest skokova, a prate ga Džordan Klarkson sa 12, Niang sa devet...
23' Jokić se, barem u napadu, polako budi
Trezvena asistencija Jokića za Grenta, onda i poeni Krega posle ofanzivnog skoka (44:57). Veće serije Nagetsa nema, jer Gobera udvajaju, pa on asistira Inglsu (44:60).

Briljantna asistencija našeg centra za Grenta na isteku napada (46:60).
21' Gober nastavlja da maltretira Jokića
Gober je imao lake poene na obruču jer je Jokić ponovo "zaspao", ali je doleteo Kreg i usledila je blokada. Jokić pokušava da napadne Konlija, ali prilazi Rojs O'Nil i dolazi do lopte. Skakalo se za "mrtvu", a značajno niži O'Nil je nadmudrio našeg centra i lopta je pripala Juti.

Gober nastavlja da maltretira Jokića i beleži nove poene uz faul Srbina (39:57).

Francuski centar ima 13 poena i 6 skokova.
20' Prvi poeni Jokića!
Koš Grenta posle tajm-auta, a onda veliki promašaj Klarksona, pa još veći Krega (34:49). I Mičel srlja i gubi loptu, Grent promašuje, a onda Jokić krade loptu Mičelu i dodaje je Mareju za brzu trojku (37:49).

Gober nastavlja da pravi velike probleme Jokiću, koji kasni i faulira ga pri šutu koji Francuz pogađa.

U narednom napadu, konačno, Jokić probija Gobera i upisuje prve poene (39:53).
Denver bez energije, Juta to koristi
Trojka Klarksona, pa još jedna trojka Klarksona. Denver igra bez ikakve energije, što u napadu što u odbrani. Tajm-aut Melouna i velika prednost za Džez (32:49).
17' Porter – 0/5
Druga trojka Nianga i poeni Bredlija za Jutu, a koš uz faul Morisa za Denver (32:43). Posle serije od tri izuzetna meča, Majkl Porter Džunior večeras, za sada, šutira 0/5.

Jokić i dalje na klupi, Gober se vratio na teren.
16' Serija Nagetsa, tajm-aut Jute
Klarkson pogađa trojku uz faul Plamlija, ali ne pogađa bacanje. Dozir fenomenalno prodire do kraja, Denver se dobro brani, a Porter probija i pronalazi samog Grenta, koji pogađa trojku (29:38).
14' Juta održava visoku prednost
Još jedna trojka Jute, druga Nianga, ali uzvraća Monte Moris na drugoj strani (18:32). Toni Bredli pogađa uz faul, pa pravi faul u napadu, a nad rugoj strani mu uzvraća Plamli (22:35).
Kraj I četvrtine: Izuzetno loš Denver, Jokić neprimetan
Jokić kao da nije postojao tokom prve četvrtine, a ceo Denver je bio očajan. Juta je pogodila neke malo teže šuteve i zato zasluženo vodi sa +14 (15:29).
11' Loša košarka
Minut i po bez ijednog poena, a onda trojka Klarksona (15:27). Jokić je izašao na dva i po minuta do kraja sa 0 poena (0/2), jednom asistencijom i dva skoka.
9' Gober potpuno zaustavio Jokića
Jokić je večeras bezidejan, kao i ceo Denver. Juta brzo trči i šutira iz svih pozicija, a Nikola i dalje nema ni jedan poen. Sada ga blokira Gober, koji u narednom napadu poentira (15:24).
7' Opao ritam, Juta i dalje vodi
Dobra akcija Denvera i poeni Milsapa, onda "rampa" Krega i faul u napadu Gobera (9:15). Marej i Grent smanjuju prednost rivala, ali ponovo poentira Gober (13:17).
5' Loš početak Denvera
Kreg pogađa prvu trojku za Nagetse, ali sledi serija Jute. Gober ima dosta prostora pored Jokića pa vezuje četiri poena, a zatim trojke na nepostavljenu odbranu pogađaju Mičel i O'Nil (7:15).

Tajm-aut Meloun.
 15:29, 34:34, 30:25, 26:17, 29:27
  DEN   UTA
  134 : 132
2' Počela je utakmica
Minut i po bez poena, a onda četiri iskorišćena napada zaredom. Poeni Portera i Mareja na jedno, odnosno Inglsa i Mičela na drugoj strani (4:5).