Kup, 1/4finale: Crvena zvezda – IMT 3:0 (3:0)

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pobedom nad IMT-om rezultatom 3:0 (3:0).

Falčineli 4, Katai 11, Falko 21
  CZV   IMT
  3 : 0
86' Konačno je i Zvezda zapretila
Odličan šut Pavkova, praktično iz mesta sa 20 metara, ali je sjajno intervenisao Katić uprkos tome što je lopta zakačila Aćimovića na putu ka njemu.
82' Sjajan šut Glišića
Tukao je tik iznad prečke otprilike iz iste pozicije kao i Katai u 11. minutu.

Ali, za malo preko prečke.

Tom prilikom se i golman Popović povredio, pa mu se ukazuje pomoć.

78' Uporan je IMT da dođe makar do počasnog pogotka
Ilić je šutirao u sam ugao, ali je na fantastičan način Popović odbranio i izbacio loptu u korner.
75' Ivanić snažno, ali neprecizno
Preko gola ide njegov šut sa oko 25 metara.
70' Ređaju se izmene u ekipi IMT
Prilika da još igrača sakupi iskustvo i zaigra protiv Zvezde na njenom stadionu.
66' Zvezda je lako mogla do 4:0
Ilić je napravio kardinalnu grešku i dodao do Kataija, on je proigrao Falčinelija, ali je Italijan bio neodlučan i sport, pa je odbrana IMT otklonila opasnost.
62' Vrlo dobra prilika za Falčinelija
Bio je u solo-prodoru i levom nogom je poslao loptu za malo pored desne stative.

54' IMT traži penal
Glišić je utrčao iz drugog plana, odigrao dupli pas, ali kontakt Rodića i njega nije okarakterisan kao penal.
51' Bez puno dešavanja u drugom poluvremenu
Za razliku od istog perioda na startu utakmice.
Nastavljen je meč na "Marakani"
Stanković je napravio dve izmene.

Izašli su Sanogo i Falko, a u igri su sada Petrović i Vukanović.
Kraj prvog dela
Zvezda je praktično već rešila pitanje pobednika, ali je IMT imao svoje šanse.

Izveli su gosti čak šest kornera u prvih 45 minuta.
Igraće se još minut nadoknade u prvom poluvremenu.
34' Iako gubi sa 3:0, IMT preti
Neočekivano mnogo puta su gosti bili u kaznenom prostoru Zvezde.

Popović je u nekoliko navrata bio ozbiljno ugrožen.
40' Zvezda sada igra sa trojicom pozadi
Više je igrača na sredini terena, Stanković koristi priliku da isproba neke taktičke zamisli.
36' Rana izmena u ekipi Zvezde
Umesto Nemanje Milunovića u igri je vezista Veljko Nikolić.

Usloviće to neke izmene u postavi crveno-belih.
32' Nešto mirniji period meča
Ali, trebalo bi očekivati da će ovde biti još golova, možda čak i u prvom poluvremenu.

27' Meč je praktično rešen već sada
I pored tri gola, moglo je da ih bude još nekoliko do sada.
21' GOOOOL!
Zvezda već vodi 3:0.

Falko je strelac, a Ivanić asistent.

Prvi gol Italijana u crveno-belom dresu
18' Još jedna šansa za IMT
Zorić je tukao sa ivice kaznenog prostora, interveniše Popović još jednom.
16' Neverovatna šansa za IMT
Šta je sada propustio Lučić.

Rodić i Degenek su reagovali kao na fudbalu ispred zgrade i predali su Lučiću loptu, ali lopta ide u spoljni deo mreže.
Majstorija Kataija
13' Igra se veoma otvoreno
IMT, iako je primio dva gola na samom startu, ne želi da se povuče i imaće drugi korner na meču.
11' GOOOOL!
Katai za 2:0!

Prelep udarac iz slobodnog udarca sa oko 20 metara.
7' Evo velike prilike za IMT
Posle kornera sa desne strane, na levoj je potpuno sam bio Stamenić, ali ne Popović odlično odbranio taj šut sa oko pet metara.
5' Velika šansa za Srnića
Već posle 60-ak sekundi je Zvezda mogla već da vodi sa 2:0, ali je Srnić bio neprecizan posle lepo "podvaljene lopte" od strane Falka.
4' GOOOOL!
Dijego Falčineli je doveo crveno-bele u vođstvo.

Lep centaršut sa leve strane je poslao Milan Rodić.
Utakmica je počela
Domaćin u standardnoj crveno-beloj kombinaciji, gosti u kompletnoj plavoj opremi.
Sudija Pavle Tomić izvodi igrače na teren
Meč će uskoro početi.
Evo i sastava oba tima:
Crvena zvezda: Popović – Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić – Sanogo – Srnić, Katai, Ivanić – Falko, Falčineli.

IMT: Katić – Vukašinović, Damjanović, Marković, Zorić – Stefanović, Glišić, Kijevčanin, Stamenić – Lazović, Lučić.
Kup Srbije, četvrtfinale:
TSC – Radnik 1:1 (penali 3:4)
Spartak – Vojvodina 1:2
Partizan – Voždovac 4:0
16.00 Zvezda – IMT
Zvezda ima veliki motiv pred IMT s obzirom da crveno-beli od 2012. nisu osvojili Kup, a od 2007. "duplu krunu".