Kup Italije, 1/2 finale: Inter – Juventus 1:2 (1:2)

Fudbaleri Juventusa savladali su Inter na gostovanju sa 2:1 u prvom meču polufinala Kupa Italije.

Dobrodošli!
Dobro veče!

Ispratićemo prvi meč polufinala Kupa Italije između Intera i Juventusa.

Revanš je na programu narednog utorka u Torinu.
KRAJ
Pobeda Juventusa.

Revanš je za nedelju dana u Torinu.
90+ Četiri minuta nadoknade
90' Kjelini i Kjeza na terenu
Kuluševski i Mekeni su završili meč.
85' Nova dvostruka promena
Ovoga puta kod Intera.

Sensi i Pinemonti ulaze umesto Brozovića i Bastonija.

76' Dvostruka promena kod Juventusa
Artur i Morata ulaze.

Ronaldo i Bentankur izlaze.
72' Lautaro umalo
Šutirao je sa ivice kaznenog prostora. Nije bilo loše, nekoliko metara iznad prečke.
69' Bufon!
Darmijan je imao ogromnu šansu.

Lepo je zalomio nakon dodavanja Aleksisa, ali je preiskusni Điđi Bufon sjajno intervenisao.
66' Mirnije, pa prva izmena
Nakon nekoliko izbudljivih minuta, usledio je prazan hod.

Evo i prve izmene. Perišić menja Janga.

EPA
57' Neverovatno
Bentankur je pogrešio, Lautaro šutirao, savladao Bufona, ali je Demiral na neverovatan način "odbranio".
55' Uh!
Bernardeski je jako šutirao, lopta je zakačila De Fraja, da bi Handanovič na neverovatan način zaustavio udarac i poslao loptu u korner.
49' Jangov šut
Pokušaj Engleza i odbrana Bufona. Samo korner.

Malo pre toga De Liht se požalio da ga je neko zgazio po nozi.
47' Novi žuti karton
Ovoga puta je oštro startovao De Liht. Stradao je Barela, koji je akrobatski pao, uradivši "salto".
46' Počelo je drugo poluvreme
Domaći fudbaleri su krenuli sa centra.

Nema promena u sastavima.
POLUVREME
Uzbudljivo poluvreme.

Tri pogotka "pala" su praktično ni iz čega.

Inter je poveo posle početne uspavanke, da bi Ronaldo nakon toga izjednačio iz VAR penala.

Desetak minuta kasnije Ronaldo je iskoristio grešku Bastonija i doneo prednost svojoj ekipi.

Portugalac je u poslednjim sekundama dobio i žuti karton zbog namernog igranja rukom.
42' Probao Bentankur
Šutirao je jako, ali pravo u Handanoviča.

Nekoliko desetina sekundi pre ovoga, iz daljine je pokušao i Ronaldo.
38' Vidal "požuteo"
Zakačio je Ronalda, a onda se i žalio na simuliraje Portugalca.

Kalvareze mu je pokazao žuti karton.
35' Gooooool!
Juve preokrenuo, 1:2.

Velika greška Bastonija, koji nije pustio loptu Handanoviču, koji je napustio gol liniju.

Ronaldo je sve to lepo pratio, a onda na prazan gol, uz pomoć stative, pogodio mrežu protivnika.
33' Pokušaj Škrinijara
Aleksis je ubacio iz slobodnog udarca, a Slovak pokušao glavom posle skoka.

Lopta je otišla pored gola.
32' Aleks Sandro opomenut
Bio je spor, nespretan i zaslužio je žuti karton.

26' Gooooool!
Juve izjednačio, 1:1.

Ronaldo je autoritativno izveo najstrožu kaznu i zakucao loptu u mrežu Handanoviča.
26' Penal!
Sudija Kalvareze pokazao je na belu tačku.

Uzgred, žuti za Kontea zbog prigovora.
24' Juve traži penal
Ešli Jang je bio u duelu sa Huanom Kvadradom, a Kolumbijac je to "osetio" i pao.

Gledaće se VAR.
18' Baš neprecizno
Aleks Sandro je iz velike daljine pokušao, ali izuzetno loše.
14' Prvi žuti karton
Zaradio ga je Demiral, koji je krajnje neoprezno startovao nad Aleksisom Sančesom.
9' Gooooool!
Inter vodi 1:0.

Nikolo Barela je prošao po desnoj strani, centrirao, a loptu je Lautaro Martines poslao u mrežu Đanluiđija Bufona.

De Liht je kasnio, a golman "Stare dame" slabije reagovao.
5' Sporo
Uspavani početak na obe strane.

Ritam i tempo na minimumu.
1' Utakmica je počela!
Sa centra su krenuli fudbaleri Juventusa.