3. kolo: Cedevita Olimpija – Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde gostuju ekipi Cedevita Olimpiie u odloženoj utakmici trećeg kola ABA lige.

Dobro došli
U ovom lajv blogu ćemo pratiti utakmicu između Cedevita Olimpije i Crvene zvezde, koja se igra u dvorani Stožice.
39' Mitrović
I Luka Mitrović upisao svoje nove poene i on je dvocifrenu u ekipi Duška Ivanovića. 69:84
37' Ivanović
Novi poeni sjajnog Nikole Ivanovića, Rebec upisuje nove poene- 64:80
36' Dobrić
Sjajna akcija crveno-belih posle koje je Ognjen Dobrić iznudio faul posle koje je pogodio oba puta. 61:76
35' Peta lična
Hasan Martin je napravio petu ličnu grešku i za njega je utakmica završena.

Adams pogađa za dva, a posle isto to je uradio i Zoran Dragić. 61:73
33' Martin
Lepo je nazidao svoje nove poene Hasan Martin, koji je tako upisao svoje nove poene.

Na drugoj strani je odgovorio Edo Murić, koji je pogodio za tri. 57:73
32' Dobrić
Kruniše dobar napad Crvene zvezde Ognjen Dobrić posle koje je trener Cedevita Olmpije zatražio novi tajm-aut. 52:69
30' Kraj treće
Lovro Gnjidić je pogodio za dva, a u poslednjem napadu Zvezde u ovom kvartalu je posle skoka u napadu svoje poene upisao Stefan Lazarević.52:66
29' I dalje Ivanović
Ide trojka Ivanovića, sve mu ide od ruke na ovom meču i sa lakoćom odbija nalate Cedevita Olimpije. 48:62
28' Ivanović
Ovo je utakmica Nikole Ivanovića, on je taj koji je odbio nalet domaćih, sada postiže nove poene i vraća dvocifrenu prednost svom timu. 48:59
27' Trenuci bez poena Zvezde
Matic Rebec je iskoristio lošu odbranu Zvezde i pogodio novu trojku. Crveno-beli su u sledećem napadu izgubili loptu posle koje je slovenački reprezentativac stao na liniju slobodnih bacanja i tu bio polovično precizan. 46:55

Seriju domaćih je prekinuo Nikola Ivanović koji je upisao svoj 20 poen. 46:57
25' Mitrović
Posle četiri promašena penala, sada je Luka Mitrović pogodio oba puta, i povećava se prednost crveno-belih. 40:55
24' Petrušev
Bio je tih Filip Petrušev, ali se sada probudio i upisao nove poene, posle kojeg je održao dvocifrenu prednost svog tima. 38:51
Tu je Luka Dončić
Zvezda Dalas Maveriksa je na tribinama hale Stožice.
22' Dobra odbrana
Krade loptu Nikola Ivanović koji je ukrao loptu i iznudio tri slobodna bacanja, posle kojeg je bio precizan dva puta.
21' Izgubljene lopte
Počelo je drugo poluvreme izgubljenim loptama na obe strane, a prve poene u drugom delu igre je pogodio Džos Adams iskosa sa leve strane, 32:43
20' Poluvreme
Mitrović pogađa posle asistencije Ivanovića.

Dosuđen je nesportski faul Alenu Omiću posle gledanja snimka, Lazić je zbog ovog prekršaja otišao u svalčionicu, jer mu je povređena arkada.

Tačku na prvo poluvreme je stavio i prva figura ove utakmice, Nikola Ivanović koji je pogodio novu trojku i Zvezda na poluvreme ide sa +13. 30:43
18' Nova trojka
Taman kada se Cedevita Olimpija primakla, krenuo šut spolja košarkaše Zvezde, posle trojke Nedovića stigla je još jedna od strane Branka Latzića koji je pogodio iz levog kornera posle dobre akcije crveno-belih. 30:36
17' Mala razlika
Ivaović je prvo bio polovičan sa linije penala, Alen Omić je na drugoj strani iskoristio mekanu odbranu Martina koji već ima tri faula. I u sledećem napadu domaćih je lopta išla na Omića, ali ovoga puta nije pogodio.

A onda je domaće navijaće utišao Nemanja Nedović svojom novom trojkom 26:32
16' Uzbudljvo
Istopila se prednost Crvene zvezde, Zoran Dragić je upisao nove poene i to uz faul, posle koje je prednost gostiju bila svega tri razlike.

Zvezda je izgubila novi loptu, ali je brzo vratio Nikola Ivanović, da bi ubrzo upisao nove poene. 26:29
15' Omić
Smanjuje se prednost Crvene zvezde, prve poene je postigao Alen Omić, koji je poentirao uz faul. 20:27
14' Dobar napad
Lepo se kretala lopta u napadu Crvene zvezde, stvoren je višak, lepo je Marković primetio Holanda koji je pogodio svoju prvu trojku na ovoj utakmici.

Cedevita ponovo pogoađa preko Matkovića, koji je imao novo zakucavanje. 18:27
13' Novi poeni
Dobrić je upisao nove poene, sada sa linije penala.

Na drugoj strani je odgovorio Karlo Matković snažnim zakucavanjem posle kojeg je još tražio i faul.

Nije se Dalibor Ilić proslavio na liniji penala, jer u prvom pokušaju nije ni dobacio do koša, ali je zato u drugom bio precizniji. 14:24.
12' Dobrić
Prekida seriju promašaja Ognjen Dobrić za Crvenu zvezdu, prednost crveno-belih je 10:21
11' Promašaji
Serija promašaja na obe strane, nisu kod Zvezde poene uspeli da postignu Ognjen Dobrić, da bi potom Ilić izgubio loptu posle koje je faul za dva penala iznudio Edo Murić.

Bivši košarkaš Partizana je promašio oba bacanja.
10' Dragić
Novu trojku za domaće je pogodio Zoran Dragić i tako spustio prednost Zvezde na -9.

Mitrović na drugoj strani je promašio četiri bacanja zaredom. 10:19
9' Luka Mitrović
Nije pogodio nijedno slobodno bacanje Luka Mitrović, posle kojih je trener Duško Ivanović zatražio čelendž koji nije urodio plodom.
8' Lepi potezi
Dragić je sada lepo izneo loptu do koša.

Na drugoj strani Zvezda gubi još jednu loptu.

To je kaznio Alibegović koji je pogodio prvu trojku. 7:19
7' Alibegović
Napokon smo videli prve poene za Cedevitu Olimpiju koje je postigao Amar Alibegović. Na drugoj strani je svoje nove poene sa linije penala postigao Filip Petrušev 2:19.
6' Ivanović do poena
Sjajna utakmica Nikole Ivanovića, koji je već sad došao do dvocifrenog broja poena. 0:17
5' Promašaj Petruševa
Zicer je imao Filip Petrušev, ali nije bio precizan, domaći nisu iskorstili još jedan napad jer su napravili faul u napadu.
4' Domaći bez poena
Nikako da Cedevit Olimpija skine nulu ispred svog imena, u jednom napadu su imali dve šanse da to urade, ali za sada nema poena za domaće košarkaše.

Na drugoj strani prvi promašaj kod Zvezde je imao Nedović, pa posle i Lazić.
3' Ivanović
Evo i prve trojke na utakmici koju je pogodio Nikola Ivanović, nastavlja se dominancija Crvene zvezde, koja posle nešto više od tri minuta igre ima prednost od 0:14.
2' Dobar start
Deluje da su crveno-beli sjajno krenuli utakmicu protiv Cedevita Olimpije, posle poena Ivanovića, poene uz dodatno bacanje je postigao Filip Petrušev.

U sledećem napadu je Ivanović ukrao loptu na sredini terena da bi potom uposlio Petruševa koji je upisao svoj peti poen. 0:9
1' Prvi koš
Nikola Ivanović je upisao svoje prve poene i Zvezda ima prednost na startu meča u Ljubljani. 0:4
Ivanović
"Idemo u Ljubljanu da odigramo dobru utakmicu, istina rezultatski pritisak ne postoji,ali kada nosis dres Crvene zvezde pritisak je uvek tu i uvek želimo da pobedimo, bilo kada I bilo gde. Tako će biti I u Ljubljani. U seriji smo pobeda i želimo da u dobrom ritmu dočekamo početak doigravanja u ABA ligi gde su naše ambicije poznate", rekao je trener crveno-belih Duško Ivanović.
Plej-of
Za Crvenu zvezdu i Cedevita Olimpiju, ova utakmica nema takmičarskog značaja, jer obe ekipe već znaju sa koje pozicije će započeti takmičenje u plej-ofu.

Crveno-beli su drugi i u četvrtfinalu će se sastati sa ekipm Zadra, dok su Ljubljančani regularni deo sezone u ABA ligi završili na četvrom mestu i u četvrtfinalu će igrati protiv FMP.
Nema Kampaca i Vildose
Na ovoj utakmici za Crvenu zvezdu neće igrati argentinski duo, Fakundo Kampaco i Luka Vildosa, jer oni nisu bili članovi ekipe kada se po rasporedu trebala odigrati ova utakmica.
 10:19, 20:24. 22:23, 18:18