20. kolo: Cibona – Crvena zvezda 85:81

Košarkaši Crvene zvezde u dvorani "Dražen Petrović" izgubili su od Cibone sa 85:81 u 20. kolu ABA lige.

(22:24,17:16,22:27, 24:14)
  CIB   CZV
  85 : 81
Kraj utakmice
Faul nad Kampacom, posle koje Fakundo pogađa samo jedno bacanje.

Aranitović je na drugoj strani pogodio oba puta. 85:81
40' Drama na kraju
Kampaco maši trojku, pa onda je Majcunić ponovo pogodio za tri, pa potom blokada nad Nedovićem. Onda je na scenu stupio Nedović, pogodio je za dva, potom Zvezda krade loptu, posle koje Kampaco pogađa za tri.

Nesportski faul je sviraj Nedoviću, posle koje je Cibona upisala još jedan poen. 82:80
39' Mitrović prekida seriju Cibone
Pogodio je za dva ispod koša. 78:75
38' Serija Cibone
Radovčić prvo za dva posle pasa Kapuste iza leđa, Vildosa nije pogodio za tri iz otvorene pozicije. A novu trojku za Cibonu je pogodio isto Radovčić. 78:73
37' Nerešeno
Šta je sada uradio Ivan Majcunić. Prvo je pogodio daleku trojku, a onda van balansa i preko Nedovića pogodio za dva i sada je nerešeno u Zagrebu. 73:73
35' Nedović
Dobra akcija Zvezde iz koje je Nedović sam bio u hali i na kraju je pogodio za tri. 68:73
34' Bez poena
Nema poena već duži period, što odgovara Zvezdi.
31' Ponovo Vildosa
Nova trojka Luke Vildose, sada ja ona došla u pravom trenutku i prednost Zvezde je sada na plus sedam. Baković je to smanjio jer je bio precizan za dva.

Radovčić je dodatno smanjio prednost Zvezde,a onda je Aranitović dodatno smanjio vođstvo Zvezde. 66:70
30' Evo ga Nedović
E sada je pogodio Nemanja Nedović i opet Crvena zvezda na dobar način završava četvrtinu, jer mogu izabranici Duška Ivanovića biti zadovoljni što imaju prednost od 61:67
29' Bitni poeni
Odbili su nalet Cibone, Nedović i Kampaco, Argentinac je prvo izborio faul u napadu, pa onda i pogodio za tri. 61:64
28' Neizvesno
Petrušev je promašio za dva, a Lovro Mazalin je uz zvuk sirene pogodio za dva, nije Zvezda uspela da iskoristi još jedan napad i onda je to uspeo da iskoristi Mazalin koji je pogodio dva bacanja i sada je nerešeno. 59:59
27' Ne da se Cibona
Uz faul je pogodio Majcunić posle skoka u napadu, nakon erbola Radovčića. Dobra stvar po Zvezdu je da se Vildosa probudio i da je pogodio novu trojku, 57:59
26' Ilić se upisuje
Mazalin je ugurao Ilića u reket, potom je košarkaš Zvezde uhvatio loptu u napadu i izborio dva bacanja. 52:54
25' Serija Zvezde
Prvo je Filip Petrušev bio precizan sa linije penala, Zvezda je uspela da se odbrani, da bi Luka Vildosa pogodio za tri. 46:53
23' Minijatura Mitrovića
Sjajni minuti Luke Mitrovića, dobri momenti u odbrani i u napadu. Ima Zvezda prednost na utakmici, ali ona je samo dva razlike, jer je još jednom Borna Kapusta lako poentirao 46:48
21' Vildosa
Drugo poluvreme je otvorio Perasović zakucavanjem, onda je posle skoka u napadu Lazarević pogodio za dva. Sjajno se Luka Vildosa snašao i izborio dva slobodna bacanja iz kojih je upisao dva poena.

A onda je svoju novu trojku upisao Kapusta. 44:46
20' Kampaco
Kako je Zvezda završila prvu, tako je i drugu, sada je samo Fakundo Kampaco pogodio za tri i Zvezda sada vodi posle prvog poluvremena sa 39:40.
19' Loši napadi Zvezde
Nikako da neko pogodi u dresu Crvene zvezde, traje i dalje serija Cibone. Odličan je trenutno na terenu Krešimir Radovčić, Zvezda je promašila dve trojke. 39:37
17' Velika borba
Nije pogodio Lazarević, to je na drugoj strani uradio Radovčić, koji je sada u seriji poena.

Ponovo crveno-beli nisu pogodili, tačnije Dobrić je sada promašio trojku, a onda su sudije svirali mrtvu loptu, posle koje je loptu osvojio Lazarević, ali ni iz tog napada nije Crvena zvezda uspela da poentira.

Opet je Dino Radovčić pravio problem, sada je iznudio faul Dobrića i bio je precizan oba puta. 35:37
15' Nova prednost za Zvezdu
Posle gledanja snimka sudije su dosudile nesportski faul Radovčiću, a na liniju penala je otišao Kampaco i bio precizan oba puta.

A na drugoj strani je upravo Radovčić pogodio i tako se iskupio za faul. 29:37
14' Kampaco je krenuo
Odlepljuje se Zvezda, posle poena Lazarevića,sad je Kampaco pogodio za tri, Vildosa je ishitreno šutirao za tri ali nije pogodio. A Kapusta je na svoje iskustvo i znanje uspeo da iznudi faul Dobrića. 29:35
12' Prednost za goste
Dosta intenzivan početak trećeg perioda. Aranitović i Perasović su prvo svojim poenima vratili prednost Ciboni, ali je Dobrić svojom novom trojkom vratio vođstvo na stranu Crvene zvezde

Kampaco se izborio za loptu u napadu, posle koje je poentirao Stefan Lazarević. 26:29
10' Trojka uz zvuk sirene
Serije Zvezde od 8:0 koju je uz zvuk sirene zaokružio Ognjen Dobriæ koji je pogodio trojku i tako da uprkos lošoj igri, Zvezda vodi posle prve èetvrtine. 22:24
9' Cibona povećava prednost
Mazalin je bio precizan preko Vildose, Iliæ u napadu Zvezde sada nije uspeo da poentira. A Borna Kapusta je iznudio faul Dalibora Iliæa, a sa linije penala plej Cibone je bio precizan samo jednom. 22:19
8' Slabo u odbrani
Sada je Borna Kapusta koji nije dobar trojkaš pogodio za tri. Seriju napada bez poena je prekinuo Hasan Martin, a onda i Dalibor Iliæ i sada je veæ jasno da Zvezda ima veliku prednost ispod koša i gledaæe da tu prednost iskoristi. 21:16
7' Vodi Cibona
Opet je Mazalin napravio dosta problema u napadu, sada je primio loptu ispod koša i preko Martina uspeo da poentira i upiše svoj peti poen. Markoviæ je promašio otvoren šut za tri poena, a to je na drugoj strani znao da iskoristi Aleksandar Aranitoviæ. Ponovo je Zvezda preko Markoviæa nije poentirala, a opet je Aranitoviæ bio precizan na drugoj strani. 16:14
6' Nedović
Prvo je Petrušev izvadio loptu iz obruèa, lopta je potom stigla do Kampaca koji je svojom asistencijom uposlio Nedoviæa, koji je bio sam ispod u æošku i to je iskoristio i uoisao svoje prve poene. Malo sporiji start utakmice, ali gledamo jednu veliku borbu od samog poèetka meèa. 10:12
3' Dobar napad Zvezde
Odlièno se lopta kretala u napadu Zvezde, i taj napad je nagradio svojom trojkom Petrušev koji je bio precizan iz kornera. Cibona se razigrala na drugoj strani, i prvo je trojku pogodio Kapusta, pa onda je Aranitoviæ bio precizan. 10:9
2' Petrušev
Posle izgubljene lopte u prvom napadu, u drugom se ispravio i upisao prve poene na meèu, upravo Filip Petrušev. Crveno-beli su sjajno krenuli u odbrani, jer je tim Josipa Sesara u prva dva minuta bez poena. 0:2
Počela utakmica
Prvi napad na meèu imaju košarkaši Crvene zvezde
Sudije
Sudijska trojka na ovoj utakmici biæe u sastavu: Sašo Pukl, Sašo Petek i Marko Juras
Dobro došli
Pratićemo utakmicu 20. kola ABA lige u kojoj će košarkaši Crvene zvezde gostovati ekipi Cibone u dvorani "Dražen Petrović".

Kompletan tok meča možete pratit putem našeg LAJV BLOGA.