Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Zadar 91:69, u meču 20. kola ABA lige.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti susret između Zvezde i Zadra.
KRAJ
38' Zvezda slomila Zadar
Velika serija Zvezde i rutinsko odrađivanje posla.

U strelce se upisao i Ognjen Kuzmić, 89:66.
35' Zvezda "lomi" Zadar
Bio je Zadar nadomak jednocifrenog zaostatka, ali je sa dva neuspešna napada smanjila sebi šansu za povratak.

Nalet je odbio Simonović sa nove dve trojke, 80:64.
33' Nesportska za Voltersa
Oba bacanja je promašio Buljan, 74:64.
32' Prvi tajm-aut Radonjića
Lazarević je pogodio za prekid serije Zadra od 11:0, 72:56.

Brala na drugoj strani ubacuje trojku, 72:59.

Buljan je dao lake poene i naterao Radonjića na prvi tajm-aut, 72:61.
KRAJ III ČETVRTINE
Zvezda nije uspela da postigne koš u poslednja četiri minuta.

Međutim, prednost je i dalje visoka, 70:53.
28' Serija Zadra, ali...
Zvezda ima veliku prednost, 70:53.

Gosti su uzvratili serijom 9:0, ali je razlika, izvesno, prevelika za povratak u meč.

Za sada samo Marković i Kuzmić nisu uspeli da se upišu u strelce u redovima domaćih.

Marko Djokovic/Starsport
25' Zvezda ode na +21
Lazić je trojkom zaključio ovu serijuz Zvezde.

Tajm-aut Zadar, 65:44.
24' Zvezda ekspresno diže prednost
Zadar ne želi da se preda u "Pioniru", 57:44.

Ipak, optimizam im je smanjio Dobrić novom trojkom, 60:44.

Dobra tranzicija ubrzo Zvezde i laki poeni Luke Mitrovića, 62:44.
22' Zvezda dobro otvorila drugo poluvreme
Domaći su krenuli jako i drugi deo meča i stekli maksimalnu prednost, 57:39.
POLUVREME
Zadar se držao negde do polovine drugog kvartala, ali je ulaskom Simonović - i trojkama, Zvezda uspela da stekne dvocifrenu prednost, koja je išla i do +15.

Domaći na pauzu odlaze sa prednošću od 51:37.
18' Najveća prednost Zvezde
Prvu trojku pogodio je Simonović i izmamio skandiranje sa tribina "Pionira", 43:34.
15' Zvezda ponovo do vođstva
Zvezdina serija naterala je Zadar na tajm-aut, 37:31.

Crveno-beli dosta izgubljenih lopti imaju, dok gosti dobrim šutem ostaju rezultatski u igri.
12' Zadar opet vodi
Mitrović je okončao prvu četvrtinu, a onda poenima otvorio drugu, 28:22. Uzvratio je Brala, 28:24.

Greška Lazarevića, a onda i faul Ivanovića nad Junakovićem pri šutu za tri poena, 28:27.

Loše dodavanje Markovića, pa faul u napadu Brale.

Zadar do vođstvo stiže posle kontre i koša Brale, 28:29.
KRAJ I ČETVRTINE
Delovala je Zvezda bolje, da bi onda pomalo stala, što je Zadar iskoristio i preokrenuo.

Ipak u poslednja dva minuta crveno-beli su povratili prednost, 26:22.
8' Preokret Zadra
Serija gostiju. Prvo trojka Mavre, pa pogodak Jordana, te koš Buljana uz faul. Dodatno bacanje je promašio, 17:18.
6' Zadar trojkama drži korak, ali...
Vajt polovičan sa bacanja, a onda Karter u sledećem napadu dribla sebi u nogu, 11:8.

Istekao je napad Zvezde, Kuzmićeva dobra odbrana i kontra domaćih, koju je završio Dobrić, 13:8.

Zadar u igri drži dobar procentat trojki. Prvi put se u strelce upisao Junaković, 13:11.

Faul nad Ivanovićem i sigurni penali Crnogorca, 15:11.

Još jedna dobra kontra Zvezde i autoritativno zakucavanje Dobrića, 17:11.

Tajm-aut Zadar.
4' Zvezda preuzela vođstvo
Vukovićevi poeni, a onda i treća trojka Zvezde preko Voltersa, 10:5.

Izgubljena lopta Zadra, a onda faul u napadu Lazića.

Promašaj Junakovića, pa netačan pas Holinsa nakon dobrog driblinga.

Trojku je pogodio Karter za Zadar, 10:8.
2' Trojke
Jordano je ubacio prvu trojku, da bi mu na isti način uzvratio Holins, još uz faul, 4:3.

Neuspešno zakucavanje Tompsona, a onda i takvi, neuspešni napadi na obe strane.

Još jednu trojku za Zvezdu, pogodio je Aron Vajt, 7:3.
1' Utakmica je počela
Prvi napad ima Zadar.
Stefan Lazarević
Nemamo mnogo vremena za pripremu utakmice sa Zadrom i oporavak od izuzetno zahtevnog i teškog meèa u Rusiji. Ekipa Zadra igra sve bolje, i moraæemo maksimalno da iskoristimo ovaj period od samo 24 èasa kako bi se pripremili za meè sa Zadranima. Moramo da odigramo èvrsto i dobro kako bi došli do bodova u tom meèu i u dobrom raspoloženju se okrenuli daljim utakmicama
Dejan Radonjić
Posle Kazanja i izuzetno kratkog vremenskog perioda oèekuje nas utakmica sa Zadrom. Postoji veliko zadovoljstvo zbog pobede u Kazanju, posebno zbog èinjenice da su pojedini igraèi odigrali dobro i poèeli da se vraæaju u stanje u kome su bili pre korone i svega što smo nakon toga imali kao posledicu toga. Naravno posle velike potrošnje u Kazanju pokušaæemo da iskoristimo taj izuzetno kratak period od samo jednog dana kako napravili pripremu i ušli što spremniji u utakmicu sa Zadrom, odigrali je dovoljno dobro kako bi osvojili nove bodove
 26:22, 25:15, 19:16, 21:16