11. kolo: Krka – Partizan 69:50

Košarkaši Krke su u Novom Mestu "pregazili" Partizan rezultatom 69:50 u utakmici 11. kola ABA lige.

(22:10, 17:14, 13:8, 15:18)
  KRK   KKP
  69 : 50
KRAJ
Krka "pregazila" Partizan
38' Poslednja dva minuta
Oba tima su ispunila bonus, gledaćemo nešto više bacanja i utakmica je odavno rešena. 67:48
37' Šta radi Stipčević
Prošao je lako pored Pejdža i loptu nabacio na vrh table, pa pogodio nove poene, 63:44 vodi Krka.
36' Nova trojka Stipčevića
Rok Stipćević pogađa 12. trojku za Krku, nova loša odbrana Partizana. Na drugoj strani Zagorac pogađa drugu trojku iz 22 pokušaja, 59:42
35' Sve manje vremena za katastrofalni Partizan
Užasna partija crno-belih. Šutiraju tek 24 odsto iz igre...
1/19 šut za tri Partizana
Ovo je definitivno najlošija napadačka utakmica Partizana
32' Trifunović poentira
Ovo su bili prvi poeni u 4. deonici, a Uroš Trifunović je rolingom izbacio čuvara i lako poentirao iz reketa, 52:34
31' Počela je poslednja četvrtina
Tehnička Rašonu Tomasu
Užasna igra Partizana, sada je i Rašon Tomas zaradio tehničku i to je 20 razlike 52:32
30' Nova maksimalna prednost
Rod Kemfor pogađa težak šut preko ruke, to je njegov 16. poen i Krka vodi protiv Partizana sa 51:32
Kakva rampa Mozlija
Lapornik je krenuo na ulaz, a krenuli su na blokadu Mozli i Tomas i Vil Mozli beleži "brutalnu" rampu
Prva trojka Partizana!
Nemanja Gordić pogađa prvu trojku za Partizan i to u trećoj četvrtini iz 16. pokušaja! 47:32
27' Užasni Partizan
Samo 24 odsto šuta iz igre i 15 promašenih trojki. Krka vodi 47:29
25' Opet trojka
Barič pogađa svoju drugu, a Krkinu 11. trojku na meču! Partizan je na 0/14 kada se radi o šutu za tri poena 45:29
24' Deseta trojka Krke
Barič je ostao u čošku i pogodio šut za tri poena – deseti po redu za Krku koja je večeras ubacila samo 12 poena ako ne računamo trojke. Sjajno šutersko veče slovenačkog tima, 42:28
23' Prvi poeni u 2. poluvremenu
Kodi Miler Mekintajer postiže prva dva poena u 3. četvrtini i ne samo to, pogodio je i prvi šut Partizana sa distance, a potom i drugi – 39:28
21' Počelo drugo poluvreme
Partizan gubi pa krade loptu, a Markus Pejdž je promašio svoj šut za tri poena – 0/11 je Partizan u šutu za tri
Kraj prvog poluvremena
Devet trojki Krke, deset promašaja Partizana u šutu za tri poena.

Što se tiče šuta iz igre, Partizan je na 25.9 odsto, dok je Krka na 48.1 odsto. Najefikasniji igrač Partizana je Rašon Tomas sa 7 poena, a na drugoj strani 12 ima Kemfor
20' Poslednji minut prvog poluvremena
"One man box" odbrana Krke za sada daje rezultat. Četiri igrača štiti reket, a jedan "juri šutera". Partizan ništa nije pogodio spolja, 0/10 je šut za tri poena i Krka vodi 36:23

Deveta trojka Krke! 39:23
19' Vrabac lupa rampu
Krenuo je Kodi Miler Mekintajer na prodor i na obruču ga sačekao Adin Vrabac, ništa ne može da pogodi Partizan, 36:21
16' Osma trojka Krke
Tim koji prosečno postiže 10 trojki po utakmici za 15 minuta igre u ovoj utakmici imaju već osam trojki, sada se i Vučetić upisao sa 45 stepeni. Nemoćan je Partizan, ne može da odbrani šut Krke, 35:18
15' Šta se dešava sa Partizanom?
Za tri poena su na 0/9, izgubili su 6 lopti, jedina stvar koja im funkcioniše je ofanzivni skok jer su zaista veliki broj poena postigli iz reketa preko Mike, Tomasa i Mozlija. Najviše Tomasa, Krka vodi 30:18
13' Tomas drži Partizan u igri
Prvo je Rašon Tomas pogodio za dva, a onda je iznudio dva slobodna bacanja i pogodio oba. Jedini raspoloženi košarkaš Partizana je uparvo Rašon Tomas, on pored ofanzivnog ima i značajan defanzivni učinak. 28:14
12' Sedma trojka Krke
Neverovatno – Krka u Novom Mestu vodi sa 28:10 protiv Partizana, najviše zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena, pošto su domaći ubacili već sedam trojki za nekih 12 minuta košarke u Sloveniji.
11' Zagorac faul
Druga deonica počinje faulom Zagorca nad Vrabcem, a potom stiže i šesta trojka Krke za 25:10
10' Poslednji minut 1. četvrtine
Rašon Tomas gubi loptu jer je nagazio aut liniju, potom Krka prmašuje trojku i hvata ofanzivni skok, pa posle mnogo "trapavih" poteza pogađaju za 22:10
8' Jaramazov flouter
Muči se Partizan u napadu, to je evidentno. Sada je Mika jedva iščupao ofanzivni skok i sačuvao loptu, a potom Jaramaz pogađa flouterom. Potom ide Stipčević ka košu i dobija "brutalnu" rampu Rašona Tomasa, pa Partizan ima dva jako loša poseda. 20:10
7' Peta trojka Krke
Od ovoga nema odbrane – Krka je dala čak 5 trojki za 7 minuta košarke i tokom tog perioda je Partizan ubacio samo 8 poena.
6' Tomasovi prvi poeni
Krka igra zonsku odbranu, ali su se povukli u reket potpuno. Dozvolili su Partizanu da šutira, a promašio je trojku Mekintajer i nije pogodio, pa je Rašon Tomas iz odbojke uspeo da poentira. Na drugoj strani i četvrta trojka Kemfora, 15:6
4' Treća trojka Roda Kemfora
Kakvo otvaranje utakmice za američkog beka. Tri trojke u prva tri napada, a potom Nejt Barič trči sam ka košu i lagano polaže, pa Krka već vodi sa 12:4
3' Nova trojka
Kemfor ponovo pogađa za tri poena, 2/2 i Krka vodi 7:2
2' Krka dobro otvara
Posle polovičnih bacanja, usledila je trojka i domaćin vodi sa 4:2
1' Počela je utakmica
Gotovo uvek dueli Partizana i Krke u Novom Mestu budu čvrsti i neizvesni, jer znamo koliko je ovo teško gostovanje, jedno od težih u ABA ligi