Košarkaši Olimpije Milano i Zenit Sankt Peterburga ostvarili su pobede u 10. kolu Evrolige.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Jeremy Ng/Getty Images

Olimpija je u Milanu savladala Žalgiris rezultatom 98:92.

Popularni Armani se vratio na pobednički kolosek posle poraza od Zvezde i sada ima skor od 4-3, dok je Žalgiris u seriji od četiri poraza, treuntno na 5-5.

Posle ne baš najbolje starta italijanski klub je razneo protivnika u drugoj četvrtini (31:15) i sa velikom prednošću otišao na odmor.

Ipak, Žalgiris se nije predavao i potpuno je uspeo da se vrati u meč posle -20, te da izjednači.

Armani je na kraju nekako uspeo da iskontroliše rezultat sve do kraja utakmice.

Kevin Panter je postigao 22 poena, Zek Lidej je imao 20, a Šavon Šilds 17. Vladimir Micov je učestvovao sa pet poena i tri skoka.

Na drugoj strani Lukas Lekavičus je imao 16, Ogastin Rubit 13, a Marijus Grigonis deset poena.

Zenit je u Berlinu nadigrao Albu rezultatom 73:66.

Alba je ostala na učinku od dve pobede posle osam utakmica, dok je Zenit na iznenađujuće dobrih 4-2.

Gosti iz Sankt Peterburga su praktično ceo meč imali prednost, a tokom drugog poluvremena najčešće i dvocifrenu.

Alba je imala šansu, vratila se na -5 u jednom trenutku pred kraj meča, ali snage za preokret nije bilo.

Kod gostiju je Vil Tomas postigao 17 poena, Arturas Gudaitis je imao 16, a Mateuš Ponitka poen manje.

Na drugoj strnai jedini dvocifreni bio je Lamers sa 15 poena i deset skokova.