Fudbal 1

17.5.2024.

22:44

Golčina "Kvaradone" za egal u Firenci VIDEO

Fudbaleri Fiorentine i Napolija odigrali su bez pobednika (2:2) u meču pretposlednjeg kola Serije A.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Strelac najlepšeg gola na utakmici bio je Napolijev Gruzin Hviča Kvaračkelija - iz slobodonog udarca.

Sa otprilike 30 metara namestio je loptu Gruzin, uzeo zalet i maestralno pogodio gornji desni ugao gola domaćeg tima, za rezultatsko poravnanje.

Opravdao je nadimak Kvaradona.

Rahmani je inače doveo goste do vođstva još u ranoj fazi meča, već u 8. minutu, da bi preokret usledio do poluvremena - golove za finalistu Lige konferencija postigli su Biragi i Nzola.

"Ljubičasti" su na odmor otišli zadovoljniji.

Ali, Hviča je majstor i to je pokazao i ovog puta. Gruzin je izveo moguće i potez kola iako je ovo bio tek uvodni meč runde. Teško će bilo ko moći da nadmaši njegovu majstoriju iz slobodnog udarca.

Bio mu je to 11. gol ove sezone, ima i šest asistencija.

Bila je ovo inače vrlo važna utakmica za oba tima, borba direktnih rivala za osmo mesto na kojem će Fiorentina čekati poslednju rundu Serije A.

Napolitanci su deveti, na dva boda odstojanja.