Ostala je još jedna dilema – Sautempton ili Lids?

Fudbaleri Sautemptona igraće protiv Lidsa za prolaz u Premijer ligu nakon ubedljivih partija oba tima u polufinalnim dvomečima plej-ofa Čempionšipa.

Izvor: B92.Sport

Profimedia

Tim iz Jorkšira je u četvrtak slavio prolaz nakon ubedljive pobede nad Noričom u revanšu 4:0 što je bio i ukupni rezultat dvomeča.

Gol manje dao je Sautempton u dvomeču sa Vest Bromom - za ukupnih 3:1.

Ekipa trenera Rasela Martina sačuvala je svoju mrežu na gostujućem terenu, nije tada tresla protivničku, da bi u revanšu, u petak uveče na Sent Merisu zablistala i sa tri gola u drugom poluvremenu potukla četu sa Hitrousa.

Dvostruki strelac za domaće bio je Adam Armstrong, jednom iz penala, dok je prvo vođstvo doneo Smolboun.

Strelac počasnog gola za goste bio je Kipre u sedmom minutu nadokande, u trenutku kada je slavlje čitavog staiona uveliko bilo u toku.

Za plasman u elitno društvo i veliku svotu novca, Lids i Sautempton igraće 26. maja na "Vembliju".

Tada će biti otklonjena jedina preostala dilema - ko će se u društvu najboljih pridružiti Lesteru i Ipsviču koji su kroz regularni deo sezone izborili plasman u Premijer ligu.