U NBA šampionatu prethodne noći odigrano je sedam mečeva, a značajan trijumf ostvario je Finiks protiv Lejkersa.

Izvor: B92, zvanièni sajt

Utorak, 29.12.2009.

10:04

Memfis je posle produžetka savladao Vašington sa 116:111, Golden Stejt je bio bolji od Bostona, dok je Oklahoma Siti naneo još jedan poraz Nju Džersiju. Šarlot je savladao Milvoki, Sakramento Denver, a Filadelfija Portland. Vladimir Radmanović je protiv Bostona igrao 18 minuta i za to vreme je upisao šest poena i čak 10 skokova. Nenad Krstić je u trijumfu protiv Nju Džersija učestvovao sa 19 poena i 7 skokova.

Amari Stodemajer je postigao 26, a Džered Dadli 19, pošto je Finiks naneo Lejkersima drugi poraz u poslednje tri utakmice. Kobi Brajant je zabeležio 34 poena, ali je presedeo poslednjih osam minuta na klupi, pošto je pitanje pobednika bilo rešeno. Rezerve Sansa su bile uspešnije od kolega sa 52:31.

Kevin Duren je izjednačio svoj rekord sezone sa 40 poena, a Tander je Netsima naneo 10. uzastopni poraz. Rasel Vestbruk je dodao 16 peona i 10 asistencija, pošto je ovo bila treća uzastopno dobijena utakmica Oklahoma Sitija. Tander je domaćina limitirao na samo 17 poena u poslednjih 17 minuta. U ekipi Netsa Ji Jianlian je izjednačio rekord karijere sa 29 poena.

O Džej Mejo je postigao 28 poena, a Zek Rendolf šest od svojih 23 u produžetku u kome su Grizlisi savladali Vizardse. Rendolf je pogodio dva slobodna bacanja tri desetinke pre kraja regularnog dela i tako poslao meč u ekstra period. Memfis je tako četvrtu utakmicu kod kuće za redom dobio. Na drugoj strani Gilbert Arinas je zabeležio 30 peona, šutiravši za tri poena 5-11.

Monta Elis je postigao 37 poena, a ubacio je dva slobodna bacanja dve sekunde pre kraja, pa je Golden Stejt uspeo da nadoknadi minus od 18 poena i pobedi Boston, kome je to drugi put ove sezone da ima dva vezana poraza. U ekipi Bostona Ražon Rondo je zabeležio 30 poena i 15 asistencija.