Pripreme: Srbija – Italija 71:65

Košarkaši Srbije pobedili su selekciju Italije 71:65, na startu poslednjeg pripremnog turnira za Svetsko prvenstvo.

27:17, 20:17, 12:14
  SRB   ITA
  68 : 65
Trojka Jovića sa devet metara - 71:65!
Milutinov povezao tri poena, opet vodi Srbija!
Šokantnu seriju Italije je prekinuo Milutinov, najpre je iskoristio jedno od dva slobodna bacanja, a potom je zakucao, posle ukradene lopte Gudurića.

Na 55 sekundi do kraja meča Srbija je imala prednost od 68:65.
Italija u seriji - 17:0!
Otvorili su se igrači Italije i poveli sa 65:64 na nešto manje od dva minuta do kraja meča!
Italija tri minuta bez koša
Jokić "asistirao" sebi, +16!
Centar Denvera se lepo pozicionirao pod košem, dobio loptu, ali je promašio.

Ipak, uhvatio je "otpadak" i ubacio u koš za 64:48.
Bomba Jovića za +14!
Isticao je napad pa je plejmejker Srbije morao da šutne sa više od sedam metara.

Pogodio je, za 62:48.
Kraj treće četvrtine, Srbija ima +11
Filoj ubacio trojku, Gudurić vratio sa 2+1
Ponovo su Italijani uspeli da se spuste ispod deset poena zaostatka, ali je Gudurić vratio razliku na +11, 59:48.
Micić van ritma
Vasilije Micić tokom cele utakmice nije uspeo da donese pravu odluku, a posle dva loša pokušaja za pogodak u napadu selektor Đorđević ga je poslao na klupu.
Italija smanjila na 10 poena, ali se "javio" Bogdanović
Nekako su Italijani uspeli da smanje razliku, ali je Bogdanović pogodio još jednu trojku za 56:43.
Opet nesportska - sada Jokiću
Još jedna čudna sudijska odluka i čist faul je dosuđen kao nesportski.
Heket ubacio četvrtu trojku!
Milutinov promašio penale, ali je Bjelica ubacio trojku
Do +16 je Srbija stigla na startu drugog poluvremena, drugom trojkom na meču Nemanje Bjelice.
Raspoložen tim Srbije, Italiju održavaju Heket i Belineli
Najefikasniji u redovima Srbije u prvom poluvremenu bio je Bogdan Bogdanović sa deset poena, Nemanja Bjelica je dodao sedam, a Marko Simonović šest.

Marko Gudurić i Stefan Jović su upisali po pet poena.

Na drugoj strani bolji od ostalih je bio Danijel Heket sa 12 poena, od toga tri trojke, Marko Belineli je upisao devet, a Luiđi Datome sedam poena.
Srbija ima +13 na poluvremenu!
Poslednju akciju u poluvremenu završio je Jović, posle sjajnog dodavanja Jokića, za 47:34 posle 20 minuta igre.
Nesportska Joviću
Bez neke preke potrebe sudijska trojka je dosudila nesportsku ličnu grešku plejmejkeru Srbije, koji je faulom nad Heketom prekinuo kontranapad Italije.
Heket do obruča, pa trojke Bjelice, Belinelija i Bogdana
Danijel Heket je veoma raspoložen, ubacio je svoj 11. poen, posle čega su usledile trojke Bjelice i Belinelija.

U narednom napadu je Bogdanović pogodio jednu dalekometnu trojku za 45:31.
Treća trojka Heketa!
Danijel Heket je imao odgovor, ubacio je treći šut za tri poena na utakmici - 37:26.
Bomba Bogdanovića - 37:23 za Srbiju!
Sa više od sedam metara je košarkaš Sakramenta ubacio trojku za veliku prednost Srbije.
Srbija ponovo na +12, Belineli promašio oba bacanja
Posle zakucavanja Milutinova Srbija je povela sa 34:22.
Serija Gudurića!
Novi košarkaš Memfisa je anulirao seriju Italije i ponovo doneo dvocifrenu prednost Srbiji - 32:22.
Serija Italije od 5:0
Dva minuta Srbija nije postigla koš, dok je njen protivnik "povezao" pet poena i prepolovio razliku - 27:22.
Italijani smanjuju, ali Srbija ima dvocifrenu prednost
Posle prve četvrtine Srbija je vodila sa 27:17.
Jokić - Bjelica - Simonović - Srbija na +12
Sjajnu akciju Srbije je završio Simonović lakim poenom za 27:15.
Raduljica promašio penale, ali pogodio pod košem
Srbija je ušla u odličnu seriju, koja je stigla kao posledica dobrih defanzivnih rešenja i brze tranzicije.

Raduljica je košem doneo prednost Srbiji od 23:15, a prethodno je promašio oba slobodna bacanja.
Jokić i Raduljica - dominacija pod košem
Đorđević je upario Nikolu Jokića i Miroslava Raduljicu u finišu prve deonice, što je kao rezultat donelo novu prednost za Srbiju - 19:15.
Jovićev odgovor - trojka!
Plejmejker Srbije Stefan Jović je imao pravi odgovor na šuterski ritam protivnika - 16:13.
Treća trojka za Italiju
Danijel Heket je šutem za tri poena izjednačio na 13:13.
Posle prvih pet minuta utakmice - klackalica
Polovina prve četvrtine je protekla u brzoj igri sa obe strane, šuteri su bili raspoloženi pa je posle pet minuta igre bili 11:10 za Srbiju.
Da, jasno nam je ko je ko...
Bez Lučića i u ovoj utakmici
Krilni košarkaš Srbije Vladimir Lučić se i dalje nije oporavio od povrede i neće igrati u ovoj utakmici.

On je propustio Akropolis kup u Grčkoj.
"Igraj i pobedi..."
Dobrodošli!
Od 13.30 ćemo pratiti pripremnu utakmicu za Mundobasket u Kini između Srbije i Italije.

Nešto se sprema... Bunkeri i rovovi na granici?

Poljska je počela da postavlja još veći broj metalnih barijera duž svoje granice sa Belorusijom kako bi odvratila nelegalnu migraciju i planira da ojača granicu sa Rusijom, saopštilo je danas poljsko Ministarstvo odbrane.