Kraj drame u La Ligi: Almerija slavi, Valjadolid se seli u Segundu

Utakmicama 38. kola završeno je prvenstvo u La Ligi.

Večernji termini mečeva od 21 čas dali su odgovor ko će se uz Espanjol i Elče preseliti u Segundu i na kraju to će biti ekipa Valjadolida.

Uoči početka okršaja od 21 čas, na dnu tabele je bilo pakleno i potpuno neizvesno.

Elče je od ranije bio poznat kao putnik u niži rang, kao i Espanjol i ostalo je samo nepoznato ko će im se pridružiti.

U opasnosti su bili Valjadolid, Selta, Kadis, Almerija i Valensija, svi su gledali da nekako izbegnu tu 18. poziciju.

Tokom poslednjih 90 minuta sezone bilo je dosta promena i tumbanja.

Almerija je imala gostovanje Espanjolu, dok je Valjadolid bio domaćin Hetafeu.

Valensija je bila gost Betisa, a Kadis igrao na strani kod otpisanog Elčea.

Na kraju, Selta se spasla pobedom nad Barselonom od 2:1, a Kadis osvajanjem boda u Elčeu (1:1).

Drama je na samom kraju pala na Almeriju ili Valjadolid.

U 87. minutu Almerija je iz penala preko Adrijana Embarbe izjednačila na 3:3 protiv Espanjola, stigla do 41. boda i kako je u tom momentu na meču Valjadolida i Hetafea bilo 0:0, ispod crte je pao Valjadolid, jer su Kadis, Hetafe i Valensija bili na 42 boda.

Valjadolid je nastavio da navaljuje, pokušao da dođe do tog gola spasa, trajala je prava opsada gola Hetafea, ali rezultat se nije promenio.

Minut kasnije završen je i meč u Barseloni između Espanjola i Almerije, ostalo je 3:3 pa su gosti slavili.