Fudbal 0

4.5.2024.

15:57

Sosijedad srušio Las Palmas i nastavio pohod ka Ligi Evrope

Fudbaleri Real Sosijedada su savladali Las Palmas sa 2:0, u okviru 34. kola LaLige.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/Juan Herrero

Sosijedad se nalazi na šestom mestu španskog šampionata sa 54 bodova i trenutno konkuriše za Ligu Evrope.

Sa druge strane, Las Palmas je posle sedmog poraza u nizu na 14. poziciji sa 37 bodova i za sada u "sigurnoj" zoni za opstanak u eliti.

Domaća ekipa je već sve rešila u prvom poluvremenu. Prvo je Aleks Suares pogodio vlastitu mrežu za 1:0 u 33. minutu, da bi u prvom minutu nadoknade prednost povisio Seraldo Beker na asistenciju Brais Mendesa.

Mogao je Sosijedad do ubedljivije prednosti u drugom poluvremenu, ali je pogodak Hona Pačeka poništen u 50. minutu zbog ofsajda.

Las Palmas nije imao ni jednu konkretnu šansu u drugom poluvremenu, nije uputio ni jedan udarac ka golu Aleksa Remira.

Domaći tim je rutinski priveo meč kraju i upisao nova tri boda.