Fudbal 0

4.5.2024.

18:05

Hadson-Odoi za delirijum "šumara" – poker Njukasla VIDEO

Fudbaleri Notingem Foresta korak su bliže opstanku u ligi posle pobede nad Šefildom u gosima 3:1.

Izvor: B92.Sport

Autor: B92

B92
B92
Tanjug/Danny Lawson/PA via AP

Dvostruki strelac za goste bio je Kalum Hadson-Odoi i tako prišio sebi etiketu junaka meča, možda i junaka sezone za Forest, koji sada, dva kola pre kraja, ima tri boda više od prvog tima "ispod crte" Lutona.

Tim sa "Kenilvort Rouda" dan raniej je remizirao sa Evertonom i ostao u zoni najugroženijih ekipa, uz prežaljeni Šefild i gotovo izvesno novog drugoligaša Burnli.

Hadson-Odoi je pogađao mrežu Šefilda u 27. i 56. minutu.

Pogodak za goste postigao je i Rajan Jejts u 51. minutu.

Velikom golgeterskom naletu Notingema prethodio je gol Šefilda - Brereton Dijaz je bio strelac iz penala - kojim je domaći tim poveo.

Međutim, Šefild uprkos vođstvu nije uspeo da dođe do četvrte pobede u sezoni.

Do kraja šampionata Notignem igra protiv Čelsija i Burnlija i jednom pobedom u ta dva meča sebi će definitivno obezbediti još jednu sezonu u društvu najboljih.

Ovog popodneva igrao je i Njukasla koji je priredio užitak svojim navijačima - savladao je Burnli u gostima 4:1.

Već nakon prvih 45 minuta Vilson, Longstaf i Gimaraeš su se pobrinuli da ovo bude lagan posao, gotovo piknik po "svrake" na ovom gostovanju.

Tačku na goleadu stavio je u drugom poluvremenu Isak, koji je malo pre pogotka promašio penal.