Fudbal 3

4.5.2024.

15:30

Arsenal rutinski sa Bornmutom – nastavlja se trka sa Sitijem VIDEO

Fubaleri Arsenala su savladali Bornmut kod kuće sa 2:0, u okviru 36. kola Premijer lige.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Ekipa iz Londona je trenutno na prvom mestu, dva kola pred kraj šampionata sa 83 boda, četiri više od drugoplasiranog Manečster sitija, koji ima dve utakmice zaostatka.

Sa druge strane, Bornmut je 10. na tabeli Premijer lige sa 48 bodova.

Arsenal je krenuo ofanzivno od samog starta, pokušali su Leandro Trosar u 10. minutu, a potom i devet minuta kasnije Vilijam Saliba, ali uspeo je Bornmut da se odbrani.

Neverovatna scena je obeležila 12. minut, kada je Rajan Kristi ostao bez bilo kakvog vida javne opomene, posle starta otvorenim đonom na cevanicu Bukaja Sake.

Sve je bilo jasno vidljivo i nejasno je kako mu niko iz VAR studija nije signalizirao prekršaj ako ga nije sam video.

Lako je moglo da se desi da Kristi polomi nogu fudbaleru Arsenala i tako mu uništi karijeru.

Uspeo je Bornmut da prođe nekažnjeno, a veliku šansu je Saka imao u 20. minutu, a potom i Tomas Parti u 27.

Domaća ekipa je nastavila ospadu gola, a novu šansu je imao Deklan Rajs u 38. minutu.

Ipak, u 43. minutu je golman Bornmuta Mark Travers srušio fudbalera Arsenala u kaznenom prostoru.

Konsultovana je i VAR soba, a potom je glavni arbitar pokazao na belu tačku.

Siguran je bio Bukajo Saka za 1:0.

Nastavio je Arsenal sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu, a pitanje pobednika je rešio Leandro Trosar u 70. minutu, pošto je pogodio na asistenciju Deklana Rajsa.

Moglao je Bornmut da se vrati samo tri minuta kasnije, ali je Entoni Semenju poništen pogodak zbog prethodnog prekršaja.

Tačku na meč je stavio Deklan Rajs u sedmom minutu nadoknade, kada je pogodio za konačnih 3:0.

U sledećoj rundi, Arsenal gostuje Mančester junajtedu, a Bornmut dočekuje Brentford.