Nedelja, 06.11.2022.

20:20

Nastasić i Rajković sačuvali mrežu i odneli tri boda sa gostovanja u Viljarealu

Fudbaleri Majorke savladali su Viljareal rezultatom 2:0 u meču 13. kola La Lige.

Tim sa Balearskih ostrva je do pobede predvodio Vedat Murići koji ih je doveo u vođstvo u 32. minutu susreta, a potom u drugom poluvremenu asistirao Amatu Ndiajeu i to na sjajan način.

Napadač sa tzv. Kosova mu je spustio loptu, a Ndijae je izašao van šesnaesterca i iskosa okrenut leđima uputio neodbranjiv udarac kojim je postavio konačan rezultat meča.

Viljareal je tako doživeo i drugi poraz u dva meča kako je Kike Setijen preuzeo poziciju trenera. Nekadašnji trener Barselone je zamenio Unaja Emerija i doživeo novi neuspeh posle onog u prošlom kolu protiv Atletik Bilbaoa.

Za Majorku su čitavih 90 minuta odigrali Predrag Rajković i Matija Nastasić.

"Žiuta podmornica" je trenutno osma sa 18 bodova pred put u Kataloniju gde ih čeka Espanjol. Majorka je 12. sa dva boda manje i u narednom kolu dočekuju Atletiko Madrid.