Utorak, 09.08.2022.

17:40

Zvezda odradila posao u Jerevanu i došla na korak do Lige šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Pjunik i u Jerevanu (2:0) i plasirali se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Zvezda je treće kolo kvalifikacija za LŠ prošla pobedom od ukupnih 7:0 protiv šampiona Jermenije.

Crveno-beli su time minimalno obezbedili učešće u grupnoj fazi Lige Evrope, te došli na korak do grupe Lige šampiona.

U plej-ofu LŠ kvalifikacija igraće protiv Makabija iz Haife, koji je eliminisao kiparski Apolon sa ukupnih 4:2.

Izabranicima Dejana Stankovića je ovo ujedno bio šesti trijumf ove sezone u isto toliko mečeva (dva u Evropi, četiri u ligi), a strelci su bili Kanga i Pavkov.

U ovoj utakmici je suspenziju odradio Milan Rodić, a Dragović je dobio žuti karton i sada ih ima dva – te je na jedan od suspenzije.

Utakmica je počela dosta mirno, ali je Pjunik bio taj koji je prvi kreno da preti.

Zvezdina igra na sredini terena bila je izuzetno nepovezana i to je domaćin koristio, ali su i crveno-beli polako bivali ofanzivniji.

U 24. minutu Borjan je odbranio sjajan udarac Juričića i prvi put večeras spasao svoj tim, a samo dva minuta kasnije Milunović je propustio "zicer".

Ipak, u toj situaciji jedan od fudbalera Pjunika je igrao rukom, pa je posle intervencije VAR-a dosuđen penal.

Međutim, loš udarac Kataija brani Bučnjev.

Pjunik je nastavio da napada posle ove situacije, Zvezda je povremeno stvarala polušanse, a onda u 42. minutu situacija kao preslikana.

Ponovo je sudija Kolum morao da gleda VAR i opet je dosudio jedanaesterac dosta nakon napada.

Ovog puta odgovornost je preuzeo Kanga, i njega je pročitao Bučnjev, ali je na semaforu bilo 0:1.

Na poluvremenu je izašao Sanogo, a ušao je dosta ofanzivniji Mitrović, što je pokazalo jasnu nameru trenera gostiju.

Početak nastavka obeležila su i tri navijača koja su upala na teren, ali nisu napravila preveliki haos, te su brzo sklonjena.

Većih prilika nije bilo sve do 60. minuta, kada je Gobeljić izuzetno centrirao i pronašao Pavkova, koji je zatresao mrežu na petom od šest utakmica nove sezone.

U 66. minutu Borjan je ponovo sjajno odbranio pokušaj protivnika, a isto je bilo u 82. kada je drugi put večeras zaustavio Juričića.

Do kraja meča nije bilo previše situacija vrednih pomena i meč je mirno priveden kraju.

Utakmicu ste mogli da pratite UŽIVO uz naš LIVE BLOG.