9:39

Kalčo romantika – "mlekadžije" ponovo u eliti

Fudbaleri Parme od sledeće sezone će ponovo igrati u Seriji A posle tri sezone provedene u drugom rangu italijanskog fudbala.

Profimedia

Popularne "mlekadžije" su obezbedile promoci remijem sa Barijem (1:1) u 36. kolu Serije B.

Mladi francuski napadač Boni postigao je u 51. minutu vodeći pogodak za goste na "Svetom Nikoli", Bari je izjednačio preko Di Ćezarea u 69. minutu, ali nisu stigli i do preokreta. Tako je Parma ostala na sedam bodova prednosti u odnosu na trećeplasiranu Veneciju na dva kola do kraja.

Time se ekipa iz Emilija-Romanje iskupila za neuspeh u prošlogodišnjem doigravanju.

Parma je 2015. godine izbačena iz Serije A nakon što su proglasili bankrot. Potom su krenuli iz četvrtog ranga takmičenja, ostvarili tri uzastopne promocije i 2018. se ponovo vratili u Seriju A gde su bili tri sezone.

U ovom trenutku imaju tri boda više od drugoplasiranog Koma i priliku da se kao šampioni vrate među najbolje klubove na "čizmi".