Četvrtak, 20.01.2022.

21:30

Real sa desetoricom izbacio Elče, Joviću 79 minuta

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Elče rezultatom 2:1 i izbacili ih iz Kupa Kralja.

Izvor: SN

Autor: SN

EPA-EFE/Manuel Lorenzo

U osmini finala Kupa Kralja će fudbaleri Elčea završiti takmičenje, a madridski Real odlazi u četvrtfinale.

Srpski reprezentativac Luka Jović odigrao je 79 minuta u dresu Reala, ali nije uradio previše toga.

Posle 90 minuta fudbala, na semaforu je stajalo 0:0 pa se otišlo u produžetke, gde se fudbaleri Real Madrida nisu najbolje proveli.

Prvo je u 102. minutu crveni karton zaradio Marselo i ostavio je svoj tim da se sa desetoricom bori za plasman u četvrtinale kupa.

Da stvar bude još teža, postarao se Gonzalo Verdu koji je u 103. minutu zatresao mrežu Real Madrida i doneo Elčeu velikih 1:0, pa se otišlo na pauzu.

U drugom periodu produžetka, Real je došao do izjednačenja pošto je Isko u 108. minutu susreta pogodio gol Elčea na asistenciju Sebaljosa.

Za konačni preokret i pobedu rezultatom 2:1 postarao se iskusni Eden Azar u 115. minutu utakmice.

U 120. minutu je Pere Milja dobio drugi žuti,odnosno crveni karton i Elče takođe ostao sa desetoricom, ali je bilo prekasno za bilo šta.