Fudbal 0

29.4.2024.

23:14

Ter Štegen se glupirao, Levandovski het-trikom izvadio Barsu

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu ekipu Valensije rezultatom 4:2 (1:2) u meču 33. kola španske La Lige.

EPA-EFE/ENRIC FONTCUBERTA

Najzaslužniji za pobedu Barselone bio je Robert Levandovski, koji je na večerašnjem meču postigao tri gola.

Poljski fudbaler se u strelce upisao u 49, 82. i u trećem minutu nadoknade vremena. Jedan gol za katalonski klub postigao je Fermin Lopes u 22. minutu.

Levandovski je stigao do ukupno 16 golova ove sezne u španskom prvenstvu, tri manje od lidera Artema Dovbika na pet kola do kraja.

Pogotke za Valensiju dali su Ugo Duro u 27. i Pepelu u 38. minutu. Duro je doveo goste u prednost posle velike greške protivničkog golmana Ter Štegena koji se poigravao i izgubio loptu, ostavivši mrežu nebranjenom.

Valensija je meč završila sa fudbalerom manje, pošto je u četvrtom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena isključen Giorgi Mamardašvili.

Barselona se trenutno nalazi na drugom mestu na tabeli španskog prvenstva sa 73 boda, dok je Valensija osma sa 47.

Barselona će u narednom kolu La Lige gostovati Đironi, dok će Valensija dočekati Alaves.