Nedelja, 05.12.2021.

19:00

Hajduk na krilima Livaje pokorio "Maksimir"

Fudbaleri splitskog Hajduka savladali su Dinamo 2:0 u Zagrebu u velikom hrvatskom derbiju.

Hajduk na krilima Livaje pokorio

Hajduk je slavio na "Maksimiru" golovima Livaje u 60. i Sahitija u nadoknadi vremena.

Splićani su kontrolirali ritam meča od prvog minuta, brzom i pokretljivom igrom su retko dopuštali domaćinu čak i da pređe centar terena.

Igrali su vrlo otvoreno pa su u prvom poluvremenu viđena ukupno samo četiri faula, uz nekoliko odličnih šansi na obe strane.

Dinamo nije koristio prilike koje su mu se ukazale, a onda je pola sata pre kraja stigla kazna.

Elez je poslao dugu loptu iz zadnje linije, LIvaja je pobegao neoprenom Teofil-Katarinu i sjajno prebacio loptu preko Livakovića za 0:1.

To je pokrenulu domaće igrače koji su zaigrali bolje, ali Dinamo propušta i naredne šanse za gol.

U nadoknadi vremena Hajduk "overava" pobedu nakon još jedne majstorij eLivaje, koji je grudima spustio loptu za Emira Sahitija za konačnih 0:2.

Hajduk je ostvario petu uzastopnu pobedu otkako je na mesto trenera stigao Litvanaca Valdas Dambrauskas.

"Bili" su slavili prvi put u derbiju od jula prošle godine te preskočili najvećeg rivala na trećem mestu na tabeli.

Hajduk ima bod manje od drugoplasiranog Osijeka, a tri od lidera Rijeke, koja sada "beži" čak pet Dinamu.