Subota, 24.10.2020.

15:00

Modrić "presudio" Barseloni, Real slavio u "El Klasiku" VIDEO

Fudbaleri Real Madrida savladali su Barselonu u meču 7. kola španske LaLige – 3:1 (1:1).

Modrić
Photo by Alex Caparros/Getty Images

Real je odigrao taktički perfektan meč i uspeo je da savlada najvećeg rivala u 245. "El Klasiku".

Srpski reprezentativac Luka Jović nije ulazio u igru.

Već u prvih 10 minuta videli smo dva gola.

Real Madrid je do prednosti došao posle prve akcije u petom minutu.

Pike je bio veoma loše postavljen, što je iskoristio Benzema i gurnuo je loptu u prostor za Valverdea.

Mladi vezista je ušao u kazneni prostor, namestio se i zatresao mrežu Neta za vođstvo Reala.

Odgovor je stigao posle samo nekoliko minuta.

Mesi je fenomenalnom dugom loptom pronašao Đordija Albu, koji sa leve strane šalje oštru loptu na peterac, a Fati je rutinski šalje iza leđa Kurtoe.

Barselona je izjednačila u osmom minutu.

A onda je na scenu stupio Mesi.

Prvo je prošao dvojicu igrača, ali nije hteo da padne posle starta Kazemira, već je nastavio i šutirao, a to je odbranio Kurtoa.

Kazemiro je na kraju akcije dobio žuti karton.

Zatim je Brazilac uklizao Mesiju u kaznenom prostoru, posle još dva fantastična driblinga Mesija, i pokazao je zašto je jedan od najboljih defanzivnih vezista sveta – start nad Mesijem u kaznenom prostoru, sa žutim kartonom...

Mesi je u 24. minutu neverovatnom fintom izbacio Ramosa, izašao na Kurtou, pokušao sa 5, 6 metara da pogodio bliži ugao desnom nogom, ali je to na sjajan način odbranio Belgijanac.

Minut kasnije je Benzema sa deset metara gađao slabo po zemlji i po sredini, što je lako neutralisao Neto.

Do kraja poluvremena videli smo puno trčanja i dobrih poteza, ali nijednu pravu priliku.

Veliku šansu u 55. minutu nije iskoristio Kutinjo.

Posle dobre akcije, Fati je poslao centaršut na drugu stativu, gde je bio usamljen Kutinjo.

Glavom je pokušao da pogodi uz stativu, ali je to bio veliki promašaj, pošto je lopta otišla pored gola.

A onda u 62. minutu Real dobija penal.

Lengle je na petercu vukao Ramosa za dres i sudija je posle gledanja snimka odlučio da dodeli jedanaesterac Realu.

Rutinski je Ramos pogodio za novo vođstvo Reala.

Od primljenog gola, Barselona je konstantno napadala, a Real se povukao i čekao kontre.

Ušao je Modrić za Real, Grizman za Barselonu i ozbiljno se zakuvalo u poslednjih 15 minuta.

Napadi i šanse su se ređali, gotovo svaka akcija završena je kornerom za Barselonu...

Ipak, na kraju posle kontre Real stavlja tačku na meč u 90. minutu.