Utorak, 30.07.2019.

21:59

LŠ: Het-trik Pavlovića, kraj za Ivića, Bazel izbacio PSV

Večeras su širom kontinenta igrane revanš utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona i bilo je veoma uzbudljivo.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

EPA-EFE/GEORGIOS KEFALAS

Meč u Nikoziji između APOELA i Sutjeske iz Nikšića obeležio je trostruki strelac Andrija Pavlović dok je Bazel u Švajcarskoj pobedio PSV i prošao na osnovu više datih golova u gostima.

APOEL je i u prvom meču sa Nikšićanima bio bolji, sada je potvrdio razliku, a bivši igrač Rada, Čukaričkog, Kopenhagena i Rapida Andrija Pavlović mrežu je tresao u 13, 25. i 66. minutu.

Dalje je prošao i Seltik, koji je posle 5:0 u prvoj utakmici, rezultatom 2:0 bio bolji od estonskog Kaljua u gostima.

Plasman dalje je ostvario i Kluž, koji je igrao 2:2 sa Makabi Tel Avivom u gostima. Prvu utakmicu u Rumuniji je dobio sa 1:0.

Ipak, najzanimljivije je bilo na "Sent Jakobu" u Bazelu. PSV je imao prednost gola iz prvog meča (3:2), ali je švajcarski klub slavio kod kuće sa 2:1 i tako prošao dalje zbog više golova postignutih na strani.

Komert je u osmom minutu doneo prednost Bazelu, da bi Bruma izjednačio u 23.

Ipak, veliko slavlje navijača Bazela u 66. minutu nastalo je kada je Van Volfsvinkl zatresao mrežu Holanđana za konačnih 2:1.