Subota, 08.09.2018.

11:20

Brazil rutinski sa SAD, Argentina može i bez Mesija, silni Urugvajci

Fudbaleri Brazila pobedili su SAD u prijateljskoj utakmici na Metlajf stadionu u Ist Raderfordu sa 2:0.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Getty images

Brazilci su oba gola postigli u prvom poluvremenu, a u drugom je selektor Tite kombinovao i menjao igrače.

Roberto Firmino je u 11. minutu doveo Brazil u vođstvo posle munjevitog trka i vanserijskog centaršuta Daglasa Koste.

Firmino je ispratio saigrača koji je na krilu lako pobegao Antoniju Robinsonu i iz peterca pogodio za 1:0.

Na 2:0 je u 43. povisio Nejmar sa bele tačke. Fabinjo je ušao u kazneni prostor, Trap mu je bio "na leđima", Bruks ispred njega, prvi ga je povukao, igrač Brazila je pao i dobio penal.

Gol Nejmara će se kasnije ispostaviti poslednjim na meču. Prijateljske utakmice su u toku noći igrale i druge selekcije sa američkog kontinenta.

Kolumbija je pobedila Venecuelu sa 2:1, Ekvador Jamajku 2:0, Urugvajci su bili ubedljivi protiv Meksika 4:1, uz dva gola Luisa Suaresa, dok je Argentina bez Lionela Mesija i većina igrača sa Svetskog prvenstva trijumfovala nad Gvatemalom 3:0.