Sreda, 30.10.2013.

23:02

Napoliju derbi, remi na "San Siru"

Fudbaleri Napolija pobedili su u gostima Fiorentinu 2:1(2:1), dok je su Milan i Lacio podeli bodove na "San Siru" 1:1(0:0) u derbi mečevima 10. kola Serije A.

Aktuelni šampion Juventus lako je savladao Kataniju na domaćem terenu (4:0), a Udineze, za koji su igrali Dušan Basta i Željko Brkić, pobedio Sasuolo (2:1).

Bolonja je sa igračem više lako trijumfovala protiv Kaljarija (3:0), Verona je bila bolja od Sampdorije (2:0, Đenoa od Sampdorije (1:0), dok je u duelu između Livorno i Torino viđeno šest golova (3:3).

Inter je na otvaranju kola remizirao sa Atalantom u Bergamu, dok program zatvaraju prvoplasirana Roma i Kjevo u četvrtak.

Napoli i Juventus nastavili su da vrše pritisak na vodeću Romu, približivši joj se na dva boda.

Izabranici Rafaele Benitesa vratili su se sa teškog gostovanja u Firenci sa sva tri boda, a svi golovi viđeni su u prvih 45 minuta. Napolitanci su poveli posle odlične akcije Iguaina i Kaljehona. Argentinac je spoljnom prebacio loptu na drugu stativu, a Španac je dočekao na volej i poslao je od zemlju u kontra ugao.

Domaći su uspli da stignu do izjednačenja nakon pola časa igre, a strelac je sa bele tačke bio Đuzepe Rosi. Bio je to njegov deveti gol za novi klub.

Međutim novo vođstvo i pobedu svom timu donosi Dris Mertens u 36. minutu, posle još jedne asistencije Iguaina.

"Stara dama" nije imala previše posla sa Katanijom i ubedljivo je stigla do osme pobede šampionatu.

Arturo Vidal je u 26. minutu iskoristio asistenciju Karlosa Tevesa za vođstvo svog tima, a prednost je duplirao Andrea Pirlo lepim golom iz slobodnjaka, deset minuta pred odmor.

Argentinac, koji je stigao iz Sitija, pored asistencije upisao se i u listu strelaca u 65. minutu, dok je konačan rezultat postavio Bonuči u 71, posle centaršuta Đovinka.

Nekada veliki derbi Apeninskog poluostrva završen je bez pobednika na stadionu "San Siro" u Milanu.

U prvom delu igre nije bilo golova, da bi Rikardo Kaka u 54. minutu potsetio na stare dane koji su mu doneli titulu najboljeg igrača sveta. Baloteli mu je odložio jednu loptu na ćošku kaznenog, usledio je prepoznatljiv šut u dalji ugao i lopta je završila u 'maloj' mrežici.

Domaći tim je čuvao prednost do 72. minuta, ali je tada Sijani ostao neobjašnjivo sam u petercu i lako pretvorio centaršut Kandreve u izjednačenje.

Verona je bez Boška Jankovića u timu bila bolja od Sampdorije na domaćem terenu, a strelci su bili Taleb i Luka Toni. Nenad Krstičić igrao je do 85. minuta za goste.

Udineze je uspeo da prekine seriju od dva uzastopna poraza trijumfom protiv Sasuola. Željko Brkić stajao je među stativama tima iz Udina, dok je umesto Dušana Baste u 83. minutu ušao Erto.

Di Natale je sa 'kreča' doveo svoj tim u vođstvo, da bi konačan rezultat prvog dela igre postavio Zaza. Ipak, sva tri boda gostima donosi Mjurijel u pola časa pre kraja meča.