Inter siguran, porazi Rome i Milana

U premijernim mečevima drugog kola italijanske Serije A pobede su ostvarilli fudbaleri Intera, Kaljarija i Ćezene.

Izvor: LB

Autor: LB

Aktuelni prvak Inter je rezultatom 2:1 savladao Udineze, Kaljari je sa ubedljivih 5:1 pobedio Romu, dok je Ćezena napravila veliko iznenađenje i sa 2:0 savladala veliki Milan.

Inter je do prve pobede u novoj sezoni došao golovima Brazilca Lusia u 7. i Kamerunca Samjuela Etoa u 67. minutu, dok je jedini gol za Udineze postigao Floro Flores u 31. minutu.

Eto je u 67. minutu, prvo promašio penal, ali potom prvi stigao do odbijene lopte i iz drugog pokušaja savladao golmana Udinezea Samira Handanovića.

Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković nije igrao za Inter zbog povrede, dok u gostujućem timu nije biulo Dušana Baste.

Fudbaleri Rome, vicešampioni Italije, doživeli su težak poraz na gostovanju na Sardiniji, gde je Kaljari slavio sa ubedljivih 5:1.

Posao domaćinu bio je olakšan posle isključenja Nikolasa Burdisa u 22. minutu, pri rezultatu 1:1. Burdiso je napravio težak faul nad strelcem vodećeg gola za Kaljari, Danijeleom Kontijem, koji je zbog povrede kolena odmah prebačen u bolnicu.

Dvostruki strelac za Kaljari bio je Alesandro Matri, koji je bio precizan u 23. minutu iz penala i potom u 47. minutu, a mrežu Rome pogađali su i Konti u 8, Robert Akvafreska 38. i Andrea Lazari u 88. minutu.

Sa druge strane, utešni pogodak za ’vučicu’ postigao je Danijele De Rosi u 18. minutu, posle asistencije kapitena Frančeska Totija.

Neočekivan poraz doživela je i ekipa Milana koja je bila neuspešna na gostovanju protiv Ćezene. Domaćin je slavio rezultatom 2:0, uprkos činjenici da su za 'rosonere' debitovali i Zlatan Ibrahimović i Robinjo.

Strelci za novog prvoligaša bili su Erjon Bogdani u 31. i Emanuele Đakerini u 44. minutu. Na drugoj strani Ibrahimović u 86. minutu nije iskoristio penal.

Inter - Udineze 2:1
Kaljari - Roma 5:1
Ćezena - Milan 2:0