Nova vest
b92
Fudbal 0

9.5.2024.

1:05

FS Nemačke kreće u obračun sa navijačima

Nemački fudbalski savez DFB razmatra kako da suzbije rastuću zloupotrebu pirotehnike na stadionima.

Izvor:dpa-prototype.de

Autor:B92.sport

B92.sport
FS Nemačke kreće u obračun sa navijačima
EPA-EFE/RONALD WITTEK

Jedan od instrumenata je i oštro kažnjavanje klubova.

"Formirali smo radnu grupu za bezbednost na stadionima, jer je paljenje pirotehnike od pandemije ponovo u naletu," rekao je za "Miteldojče cajtuing" od srede predsednik DFB Bernd Nojendorf (Neuendorf).

"Pirotehnika je opasna i stoga je zabranjena", naglasio je Nojendorf.

"Zbog toga mora biti i sankcija," nastavio je, "jer uz više pirotehničkih incidenata raste opasnost od povreda i opekotina kako gledalaca, među kojima je mnogo dece i mladih, tako igrača i sudija."

Prema Nojendorfu, "bezbedno iskustvo na stadionima odgovornost je Saveza."

Sportski sud DFB je zbog nasilnih incidenata na stadionu i događaja u gledalištu prošle sezone izrekao kazne od 7,3 miliona evra. Incidenti uključuju uvredljive i diskriminatorne transparente, kao i "strikere" koji obnaženi istrčavaju na teren.

U pretpandemijskoj sezoni 2018/19. kazne su dospele do oko 3,2 miliona evra.

"Cilj je da se do kraja godine vratimo na taj rezultat", rekao je Nojendorf.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

15 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu