19:27

Purovićev gol za Zvezdinu pobedu

Izvor: Vladimir Novaković

Autor:Vladimir Novaković

Fudbaleri Crvene zvezde dobili su 129. večiti derbi rezultatom 1:0. Jedini strelac za Zvezdu bio je Milan Purović u 59. minutu. Isti igrač isključen je u finišu utakmice, a fudbaler Partizana Branimir Bajić dobio je crveni karton još u poslednjem minutu prvog poluvremena. Bajić je isključen zbog prekršaja za jedanaesterac, posle kojeg je Asprogenis odbranio penal Koromanu. Osam kola do kraja Meridian Superlige Zvezda ima devet bodova više od Partizana.

Drugi derbi proleća doneo je veoma tvrdu igru i malo šansi pred oba gola.

Utakmicu su obeležile brojne povrede – Zvezda je posle 22 minuta ostala bez Kastilja, a na startu drugog poluvremena i bez Pantića, dok je Albert Nađ napustio teren u 36. minutu.

Dve ekipe prevashodno su vodile računa o svom golu, a brojni oštri startovi doveli su do toga da u beležnicu Dejana Filipovića bude upisano čak 9 igrača, četiri Zvezdina i pet Partizanovih, pored isključenja za Bajića i Purovića.

Crnogorski centarfor Crvene zvezde bio je ključni igrač utakmice. Nad njim je načinjen penal u 45. minutu, kada je Basta poslao idealan pâs, a Bajić startovao za penal i crveni karton. Koromanov udarac u donji desni ugao Asprogenis je zaustavio.

U četrnaestom minutu drugog poluvremena Basta je idealno centrirao, a Purović neometano pogodio mrežu Kipranina za veliku radost Zvezdinih navijača i, ispostaviće se na kraju, 55. pobedu u derbijima.

Crvena zvezda: Ranđelović, Anđelković, Pantić (50' Rašković), Milijaš, Koroman (75' Perović), Tutorić, Bajalica, Purović, Basta, Milovanović, Kastiljo (22' Trajković)

Partizan: Asprogenis, Rukavina, Bajić, Zajić (46' Rnić), Lazetić, Mihajlov (90' Odita), Lomić, Lazić, Nađ (36' Gulan), Smiljanić, Maletić

Gledalaca: oko 25.000. Sudija: Dejan Filipović (Beograd). Žuti kartoni: Milovanović, Purović, Koroman, Tutorić - Nađ, Lazić, Maletić, Lazetić, Rnić. Crveni kartoni: Purović - Bajić