Oba tima očekuju dueli sa beogradskim rivalima – crno-beli od 16.55 gostuju kod komšija na Voždovcu, dok crveno-beli dočekuju IMT od 19 sati.
Uoči 28. kola Superlige, Zvezda je lider prvenstva sa četiri boda više od Partizana.
Vraća se Saldanja
Duljaj oprezan
"Voždovac igra visok presing, imaju dosta agresivnih igrača. Raduje me otvorena utakmica, biće dosta prostora za igru, pubilka će imati šta da vidi. Za sedam dana igramo protiv istog protivnika u Kupu, ali nama je svaka naredna utakmica najvažnija".
Crno-beli su proteklog vikenda minimalcem protiv subotičkog Spartaka prekinuli seriju neuspeha, ali je jasno da su i dalje u golgeterskoj krizi.
Tim Igora Duljaja postigao je samo tri gola u poslednja tri meča, a sada ih očekuje nezgodan rival na terenu sa veštačkom podlogom.
Dobra vest za Partizan je povratak Mateuša Saldanje, te loša forma Voždovca, koji još nije pobedio u prolećnom delu sezone.
"Zmajevi" su na osam utakmica u 2024. otkako ih je preuzeo Nikola Mitić doživeli čak šest poraza.
Tako su iz gornjeg dela tabele i borbe za Evropu pali na 11. poziciju u plej-aut zonu.
Zvezda bez Bukarija
Srđan Stevanović/Starsport
Milojević se ne plaši motivisanih bivših igrača
"IMT je dobro organizovana ekipa sa jasnim smernicama i zahtevima. Vidi se rad trenera, a uz to imaju i mnogo kvalitetnih mladih igrača, što im je filozofija. Veoma su jaki kao kolektiv. Ne mislim da nekadašnji igrači Zvezde ili večitog rivala sutra imati veći motiv od drugih. Svako hoće da se pokaže. Mi moramo da izadjemo na teren i odigramo onako kako treniramo i radimo. Želimo da dižemo formu i budemo bolji iz utakmice u utakmicu".
U međuvremenu, Zvezda je u velikom naletu nakon remija u "večitom" derbiju.
Kiksevi Partizana su osokolili četu Vladana Milojevića koja je dobila tri meča u nizu, uključujući prijateljski susret sa liderom ruske Premijer lige Zenitom.
Nakon rutinskih pobeda nad oba Radnička i Javora, crveno-beli protiv IMT-a traže sedmu pobedu u poslednjih osam superligaških utakmica.
Ali navijači Zvezde nisu zadovoljni samo rezultatima već i igrama svog tima.
Milojevićeva ekipa je izuzetno efikasna, pa je u poslednja tri meča postigla deset, a nije primila nijedan gol.
Problem za trenera Zvezde na ovom meču će biti izostanci Mijailovića i Bukarija koji su suspendovani zbog žutih kartona.
Na "Rajko Mitić" stiže solidni IMT koji je zabeležio dve pobede i osvojio sedam bodova u poslednja četiri kola čime je pobegao sa začelj atabele.
"Traktoriste" predvodi nekadašnji fudbaler Partizana Aleksandar Lutovac koji je postigao tri gola na poslednja četiri meča.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Legendarni Geri Nevil, nekadašnji kapiten Mančester junajteda, a sada jedan od cenjenijih fudbalskih analitičara, brutalno je iskritikovao stanje u klubu sa "Old Traforda".
Pomno su u Fudbalskom savezu Srbije tražili rivale za dva prozora prijateljskih utakmica, a na kraju je "veza" za atraktivan put bio selektor Veljko Paunović.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je WTA turnir iz serije 500 u Brizbejnu, pobedivši u finalu Ukrajinku Martu Kostjuk rezultatom 2:0 (6:4, 6:3) za sat i 19 minuta.
Na stadionu Partizana u Humskoj, u nedelju oko 30 minuta pre početka utakmice Superlige između Partizana i Radničkog iz Kragujevca, sa razglasa je iznenada puštena pesma navijača Crvene zvezde.
Bivši košarkaš Partizana Bruno Kaboklo je sve bliži rastanku sa Hapoelom iz Tel Aviva, a kao najozbiljniji kandidat za njegov potpis pojavljuje se Dubai, prenosi "Basketnews".
Legendarni Geri Nevil, nekadašnji kapiten Mančester junajteda, a sada jedan od cenjenijih fudbalskih analitičara, brutalno je iskritikovao stanje u klubu sa "Old Traforda".
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
Apple već godinama omogućava iPhone korisnicima da promene podrazumevane aplikacije za pojedine sistemske radnje, ali sad je lista ovih aplikacija još šira.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar