Fudbal 0

5.5.2024.

17:02

Verona na pogon Lazovića beži iz "crvene zone" VIDEO

Fudbaleri Verone su savladali Fiorentinu na domaćem terenu sa 2:1, u okviru 35. kola Serije A.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO

Fiorentini je sve dalje mest sedmo mesto, koje vodi u Ligu konfrencija, nalazi se na osmom sa 50 bodova.

Sa druge strane, Verona je pobegla iz "crvene zone" ispadanja, trenutno je na 14. poziciji sa 34 boda.

Domaćin je odlično ušao u meč i već u 13. minutu došao do prednosti.

Pogodak za vođstvo je postigao srpski fudbaler  Darko Lazović, pošto je bio precizan sa bele tačke.

Prethodno je dosuđen jedanaesterac za Veronu, a Srbin je preuzeo odgovornost, namestio se, i poslao loptu u gornji desni golmanov ugao.

Pogodio je čuvar mreže stranu, ali perfektno izveden jedenaesterac nije bio odbranjiv.

Fiorentina je nešto bolje zaigrala i do poluvremena došla do izjednačenja. Igrao se 42. minut kada je Gaetano Kastrovili pogodio mrežu Lorenca Montipa za 1:1. Njega je proigrao Mbala Nzola.

Ipak, u nastavku je Verona uspela da dođe do veoma bitna tri boda.

Jedinu konkretnu šansu je iskoristila u 59. minutu. U strelce se upisao Tijani Noslin, koji je pogodio za 2:1.

Do kraja, ispostaviće se da je holandski fudbaler postavio i konačan rezultat.

Lazović je meč odigrao do 74. minuta kada je zamenjen, dok bivši fudbaler Crvne zvezde Stefan Mitrović nije ni ulazio u igru.

Fiorentina dočekuje Moncu u narednoj rundi italijanske Serije A, a Verona na svom terenu igra protiv Torina.

U istom terminu Empoli je dočekao Frosinone, a meč je završen bez golova (0:0).

Bliži golu su bili domaći, ali je pogodak Emanuela Gijasija poništen u 20. minutu zbog ofsajda.