Fudbal 1

18.5.2024.

19:53

Gotovo je – Atalanta izborila kvalifikacije za Ligu šampina

Fudbaleri Atalante pobedili su Leče u gostima 2:0 i potvrdili peto mesto na tabeli Serije A dva kola pre kraja šampionata.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/ABBONDANZA SCURO LEZZI

Tim iz Bergama je postigao još jedan veliki rezultat ove sezone, posle plasmana u finale Kupa Italije (poraz od Juventusa 1:0) i plasmana u finale Lige Evrope gde će 22. maja igrati protiv sjajnog Bajera iz Leverkuzena.

Primarni cilj je na kraju ostvaren - ekipa će igrati kvalifikacije za elitno evropsko takmičenje.

Gasperinijev tim je taj cilj maltene ispunio još u prethodnom kolu pobedom nad direktnim rivalom za peto mesto Romom (2:1), a ovog popodneva stigla je potvrda.

Na jugu "Čizme" Atalanta je završila posao u drugom poluvremenu.

U prvom nije bilo golova, razog tome može biti što je senzacionalni De Ketelare počeo sa klupe, ali je upavo Belgijanac doneo vođstvo u 47. minutu.

Tek što je ušao u igru.

U 53. minutu već je bilo 2:0, pošto je Đanluka Skamaka duplirao vođstvo gostiju i usmerio meč ka mirnoj završnici.

Atalanta sada ima šest bodova prednosti naspram Rome i nedostižna je Rimljanima zbog boljeg međusobnog učinka.

Sjajni tim iz Bergama vraća se pod okrilje Lige šampiona posle tri godine pauze, da li i do grupne faze, pokazaće kvalifikacije koje čekaju Gasperinijevu "skvadru".