Lazović strelac u remiju Atalante i Verone VIDEO

Fudbaleri Atalante i Verone su remizirali 2:2, u okviru 32. kola Serije A.

Aleksandar Stajkovac
EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

Atalanta je imala dva gola prednosti u prvom delu igre, ali je uspela da ispusti prednost u drugom poluvremenu.

Jedan od glavnih aktera je bio i srpski rerezentativac Darko Lazović, koji je postigao prvi pogodak za Veronu.

Ekipa iz Bergama se nalazi na šestoj poziciji italijanskog šampionata sa 51 bodom, dok je Verona na 16. poziciji sa 28 poena.

Domaća ekipa je odlično ušla u meč i povela već u 13. minutu. Pogodak je postigao Đanluka Skamaka na asistenciju Teuna Kopmejnersa.

Samo pet minuta kasnije, uspeli su da udvostruče prednost. Pogodio je Ederson, a strelac prvog gola se našao u ulozi asistenta.

Imala je Atalanta sve u svojim rukama da reši pitanje pobednika u prvom poluvremenu veliku šansu u 22. minutu nije iskoristio Kopmejners, a samo minut kasnije ni Mario Pašalić nije uspeo da se upiše u strelce.

Domaća ekipa je imala dva gola prednosti na poluvremenu, ali je uspela sve da "prokocka".

Odmah na startu drugog poluvremena Verona je umanjila zaostatak. Precizan je bio Darko Lazović na asistenciju Tijani Nislina u 56. minutu.

Četiri minuta kasnije poravnao je asistent prvog pogotka na dodavanje Fabijena Centoncea – 2:2.

Pokušavala je Atalanta ponovo da dođe do vođstva, ali nije uspevala. Verona je uspela da odnese bod kući.

Šansu za goste je dobio i bivši fudbaler Crvene zvezde Stefan Mitrović od 77. minuta, zamenio je Lazovića.

Verona u nastavku takmičenja dočekuje Udineze, dok Atalanta gostuje Monci.

Nešto ranije, Fiorentina i Đenova su remizirali 1:1.

Gudmundson je bio precizan sa bele tačke u 42. minutu, doneo je vođstvo gostima.

Fiorentina je uspela da dođe do boda u 54. minutu, strelac je bio Džonatan Ikone.