Fudbal 1

14.4.2024.

23:03

Matić požuteo – Lion u 106. minutu stigao do tri boda

Luda utakmica na stadionu u Lionu gde su domaći fudbaleri na kraju pobedili ekipu Bresta rezultatom 4:3.

Srđan Novaković
Profimedia

Posle ove pobede ekipa Liona je nastavila pobednički niz i sada se nalaze na sedmom mestu sa 41 bodova. Dok je Brest drugi sa 53 boda i sa sve većim šansama da naredne sezone igra Ligu šampiona.

Poveli su domaći posle 18 minuta igre golom Korentana Tolisoa.

Sa tim rezultatom se otišlo na obavezan odmor, a u drugom delu je usledia zona sumraka domaćih.

Gosti su u razmaku od sedam minuta, postigli čak tri gola.

Prvo je izjednačio Muni, da bi onda Roman Del Kastiljo sa dva gola u razmaku od tri minuta šokirao domaće navijače i Brest je poveo sa 1:3.

Naravno da se Lion tu nije predao. Usledio je odgovor Lakazeta posle samo tri minuta igre, a novo izjednačenje smo imali u 79. minutu kada je Nikolas Taljafiko pogodio mrežu gostiju.

I onda prava drama u finišu meča. Igralo se na stadionu Liona skoro 110. minuta.

A do pobede su domaći došli posle 16 minuta od trenutka kada je na semaforu bio 90. minut.

Glavni sudija meča Vernis je pokazao na belu tačku, a pobedu Lionu je doneo Mejtlnd-Najls.

Srpski fudbaler Nemanja Matić je odigrao celu utakmicu, a u finišu meča je dobio žuti karton.

Lion će u sledećem kolu gostovati PSŽ, dok Brest na svom terenu čeka Monako.