Fudbal 0

26.2.2024.

20:26

Vanja će "sanjati" Dibalu – Svilar kapitulirao dva puta VIDEO

Fudbaleri Rome savladali su na "Olimpiku" ekipu Torina (3:1), u meču 26. kola Serije A.

Izvor: B92.net

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI

Junak "vučice" bio je Paulo Dibala, koji je upisao het-trik, tri puta uspevši da savlada Vanju Milinković-Savića.

Najpre je to učinio u 42. iz penala, potom u 58, a onda i u 69. minutu, dok su za goste pogađali Duvan Sapata u 44, odnosno Din Huijsen sopstvenu mrežu u 89. minutu.

Argentinac je bio neumoljiv sa kreča, ali je Kolumbijac iz redova Torina do pauze uzvratio i savladao Mileta Svilara.

Najlepši momenat na utakmici dogodio se u 58. minutu, kada je Dibala poslao projektil ka golu Vanje, za erupciju na tribinama.

Ubrzo je i treći put matirao srpskog golmana, ovoga puta na asistenciju Romelua Lukakua.

I kada je delovalo da je Torino otpisan, Riči je savladao Svilara pred samu nadoknadu vremena, doduše, uz pomoć jednog defanzivca Rome, koji je skrenuo pravac lopti.

Inače, za goste je od 81. minuta igrao i Ivan Ilić, dok je Uroš Kabić čitav susret proveo na klupi za rezerve.

Roma se pod Danijeleom de Rosijem podigla, sada je šesta na tabeli sa 44 boda, dok je Torino 10. sa osam poena manje.

Narednog vikenda, Roma gostuje Monci, dok će Torino ugostiti Fiorentinu.